Turbo sitelerde operatörle sohbet

Yandex.Diyaloglar'da oluşturulmuş Turbo siteye sohbet eklenebilir. Turbo sitede İletişim bilgileri butonları bölümüne sohbet eklenebilir. İlgilenen kullanıcılar sizinle hemen iletişime geçebilirler.

Turbo sitedeki sohbet sayesinde şunlar gerçekleştirilebilir:

  • satış hunisinin ilk aşamasında müşterilerle iletişim kurma;
  • kullanıcıların sorularına daha hızlı yanıt verme;
  • dönüşümleri artırma.
  1. Nasıl etkinleştirilir?
  2. Sohbet nasıl görünür?

Nasıl etkinleştirilir?

Uyarı. Yalnızca moderasyondan geçen ve daha önce yayınlanmış olan sohbet etkinleştirilebilir. Sohbet oluşturma ve ayarlama hakkında ayrıntılı bilgiye İşletmeler için sohbet yardımından ulaşabilirsiniz.
1. Adım:

Yandex.Diyaloglar sohbet sayfasında Widget sekmesine gidin. Widget kodu alanında tırnak işareti olmadan diyalog tanımlayıcısını kopyalayın.

2. Adım:

Turbo site Sihirbazı'nda İletişim bilgileri butonları bölümünü ekleyin ve sağdaki panelde Yandex.Sohbet buton türünü seçin. Kaydedilen diyalog tanımlayıcısını ilgili alana ekleyin.

Sohbet başlatmak üzere Turbo siteye sohbet butonu eklenecektir. Buton, kullanıcının dikkatini çeker ve kaydırma ile birlikte sayfada hareket eder. Mobil sürümde sohbet butonu, diğer iletişim bilgileri butonları gibi sayfanın alt kısmında yer alır ve yukarı kaydırıldığında görüntülenir.

Sohbet nasıl görünür?

Sohbet direkt olarak Turbo sitede açılır; kullanıcıyı başka bir sayfaya yönlendirmeye gerek kalmaz.