Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Gösterim bölgelerini doğru belirtin

Reklam gösterimi için sizinle çalışabilecek kişilerin yaşadığı bölgeleri seçmenizde fayda var. Reklamlarınız arama sonuçlarında gösterilecek:

Bölge adını içeren sorgulara göre yapılan reklam gösterimleri bu bölge ile ilgilenen (örneğin seyahat planlayan) müşterileri çekmenize yardımcı olur. Yandex Aram belirli bir sorguda bölgenin adını otomatik olarak belirler.

Örneğin eğlence parkı reklamı yapıyorsanız ve İstanbul'u bölge olarak belirlediyseniz reklam eğlence parkı sorgusuna göre şu şeklide gösterilir:

  • reklamınız eğlence parkı sözcük grubunu içeren sorgulara göre İstanbul'da yaşayan kişilere gösterilir;

  • reklamınız eğlence parkı İstanbul sözcük grubunu içeren sorgulara göre İstanbul ziyaretleri sırasında eğlence parkını ziyaret etmeyi planlayan kişilere gösterilir.

Reklamların moderasyonu bölgelerinizin ait oldukları ülkelerin kurallarına göre yapılır. Reklamlar gösterilirken gösterimin gerçekleştiği ülkenin reklam kuralları geçerli olur. Bazı durumlarda moderasyonu başarıyla geçmiş olan reklam o ülkenin reklam kurallarındaki farklılığından dolayı belirli bölgede gösterilmez.

Reklamlarınızın anahtar sözcük gruplarınızı içeren sorgulara göre sadece seçilen bölgelerde gösterilmesini istiyorsanız Kampanya parametreleri sayfasında genişletilmiş coğrafi hedefleme özelliğini kapatın.

Bölge seçimi

Reklam grubunun düzenleme sayfasında Gösterim bölgeleri bloğunda gösterim bölgesini seçebilirsiniz. Tüm kampanyalar için tek bir bölgeyi Kampanya parametreleri sayfasında seçebilirsiniz.

Bir şehir sınırında (örneğin Ankara'da) paket servis sağlayabildiğiniz bir ev yemekleri restoranına sahip olduğunuzu varsayalım. Bu durumda sipariş veremeyecekleri için reklamınızı diğer şehirlerde (örneğin Antalya'da) yaşayan kişilere göstermenize gerek yoktur. Gösterimleri Ankara ile sınırlamak için Ankara alanını işaretleyin.

Örneğin İstanbul ve Antalya gibi birkaç şehre birden teslimat gerçekleştirebiyorsanız İstanbul ve Antalya alanlarını işaretleyin veya her şehir için farklı metine sahip ayrı bir reklam oluşturun. Bu sayede bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Kemer'deki kullanıcıların yaptığı geçişleri, İstanbul'daki rekabeti hesaba katarak oluşturulmuş fiyata göre ödemek zorunda kalmazsınız.

Belirli bölgeye ait gösterim tahminlerini alabilmek için sözcük seçimi formunu kullanın.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!