Yasak siteler

Reklam kampanyası ayarlarıyla denemeler yaparken Yandex Reklam Ağı'nda ve harici ağlarda seçtiğiniz sitelerde reklam gösterimlerinizi yasaklayabilirsiniz. Bu işlem iki yöntemle yapılabilir:

  • Kampanya parametreleri sayfasında Yasak siteler ve harici ağlar bloğunda sitelerin alan adlarını, mobil uygulamaların kimliklerini veya harici ağların adlarını belirtin (toplam maksimum 1000);

  • İstatistik sayfasında “Sitelere göre” raporunda listeden siteleri seçin ve açılan İşlem listesinde bu siteleri engelleyin.

Yasaklı alan adı listesine site eklediğinizde kampanyadaki reklamlar, bu sitenin içerik sayfalarında ve arama sonuçlarında gösterilmez. Harici ağda gösterimleri yasakladığınızda kampanyadaki tüm reklamlar bu kampanyanın tüm reklam alanlarında gösterilmez. Bununla birlikte, yasaklı harici ağda bulunan site, YRA'nın veya başka bir harici ağda yer alıyorsa ve bunun için ayrı bir yasaklama ayarlamadıysanız, buradaki gösterimler devam eder. Yandex ve Mail.Ru arama projelerinde gösterimler iptal edilemez.

Rapor Sihirbazı'nda Reklam alanı adı kesitini kullanarak hangi reklam alanlarında gösterimlerin yapıldığını görebilirsiniz.

Uyarı.

Site ve ağlarda reklam gösterimlerinin yasaklanması, reklam kampanyanızın etkinliğini olumsuz etkileyebilir ve olası hedef kitle kaybına yol açabilir.