Direct'te video eklentileriyle çalışabileceğiniz yeni araçlar

Videolu reklamlar marka bilinirliğini artırarak performans bazlı kampanyalarda son derece etkili olmaktadır. Videolar yardımıyla çeşitli görevleri çözümleyebilmeniz için Direct'e yeni araçlar eklemeyi devam ediyoruz.

Daha önce videolu reklamlarla çalışma fırsatınız olmadıysa sistemin, Yandex Video Ağı'nda gösterilmek üzere metin-grafik reklamlarınızdan topladığı varsayılan video eklentileri ile başlamanızı öneririz. Animasyonlu bloklar, statik görsel içeren reklamlardan daha çok dikkat çeker ve ek ayarlar ya da özel bilgiler gerektirmez. Bu temel format için bütçenizin bir kısmını ayırmak size yeni dönüşümler sağlarken, kampanyada ortalama fiyatları yükseltmez.

Sonraki adım (ve ek dönüşümler!) Kreatif Sihirbazı'nda oluşturabileceğiniz ve arşivimizden alınan arka plan videosu içeren "manuel" reklamdır. Güzel bir manzaralı arka plana sahip videolar da yüksek tıklanabilirlik sağlamakla birlikte, reklamınızın konusuyla yakından ilişkili bir video seçmenizi öneririz. Bu tür reklamlarda CTR düşük olurken dönüşümler ilişkinin daha az olduğu videolara kıyasla iki katına çıkar. Avantaj: İstatistiklerde göre Direct'te ortalama dönüşüm fiyatı bu durumda daha düşük olur.

Daha kolay video bulabilmeniz için video arşivimize makine izleme teknolojisiyle çalışan arama özelliği ekledik. Örneğin "gülümseme" anahtar sözcüğüne göre algoritma, veri tabanından gülümseme içeren tüm videoları seçer. Ancak video karelerinde gülümseme şeklini aradığı için algoritma, zaman zaman gerçek gülümsemelerin yanı sıra, gülümsemeye benzeyen kıvrımlı bir ağaç dalını da gülümseme olarak algılayabilir. Zamanla algoritma bu tür hataları daha az yapmayı öğrenir.

Daha fazla dönüşüm elde etmeye ve müşteri kazanmaya ne dersiniz? Kendi videolarınızla daha çok dönüşüm ve müşteri çekin. Örneğin, ürününüzü veya hizmetinizi tanıtırken kaliteli kameraya sahip bir telefonla çekim yapın, görsel bankasından istediğiniz videoyu satın alın veya fotoğraflarla animasyon oluşturun. Çeşitli reklam verenler tarafından kullanılan arşiv kreatiflerinden farklı olarak, videonuzun gösterim sıklığı konusunda herhangi bir sınırlama olmayacağından hedef kitlenizi genişletmiş olursunuz.

Bazı reklam verenlerin arka plan videolar yerine kendi videolarını yükleyerek zaten bu şekilde davrandığını fark ettik. Bu nedenle, Sihirbaz'a özel bir şablon ekledik. Bu şablonda arka plan videonuza ve altyazı şeklinde minimum metne öncelik verilir. Yaratıcılık için artık sınır yok!

Çeşitli formatlar ve kreatiflerle denemeler yapın ancak A/B testini ve istatistiği de unutmayın. Videolu reklamların çalışmasını izlemek için kampanya ve reklam alanları kesitinde dönüşüm göstergelerini analiz etmek en iyisidir. Yeterli veri toplandığında, genel olarak kampanyaya göre kâr oranının, dönüşüm sayısının ve ortalama fiyatının ne şekilde değişeceğini izlemenizi öneririz.

Yeni araçlar ve ayarlar hakkında haberlerle geri döneceğiz.