Görseller videolara dönüşüyor

Video eklenti özelliği Direct'e henüz kısa süre önce eklenmesine rağmen şimdiden popüler oldu. Video eklentiler kullanıcıların dikkatini daha fazla çekiyor ve reklamlar videosuz reklamlara kıyasla daha yüksek СTR'a sahip oluyor. Bununla birlikte, Direct'te reklamın CPA'inde düşüş görülüyor. Şimdi bununla da yetinmiyoruz... Sistem artık, görsel içeren tüm metin reklamlarını videoya dönüştürebiliyor.

Basit görsellerden oluşturulan video eklentileri yakın zamanda reklam gruplarınızda yer alacak ve Yandex Video Ağı'nda gösterilmeye başlayacak.

Video eklentilerde olduğu gibi bu reklamlar multiroll formatında video içeriğinde gösterilecek (örneğin, KinoPoisk'te film fragmanlarında ve Video Ağı'nda yer alan sitelerin metin sayfalarında In-page formatında). Bu tür reklamları hem masaüstü hem mobil cihaz kullanıcıları görebilecek. Ödemeler ise eskiden olduğu gibi tıklama başına yapılmaya devam edecek.

Bu özellik nasıl çalışıyor?

Sistem, reklamınızda bulunan metin ve görsellerden otomatik olarak 10 saniyelik bir animasyon bloğu oluşturur. Örneğin:

Bununla birlikte, herhangi bir arka plan videosu yüklemenize veya arşivimizden seçmenize ya da herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey reklama görsel eklemek. Bu görsel otomatik olarak kısa videoya dönüştürülecek.

Gösterimler nasıl yönetilmeli?

Arayüze yakında eklenecek olan, videolar için teklif düzenleme aracıyla gösterimlerinizi yönetebilirsiniz. Konuyla ilgili sizi ayrıca bilgilendireceğiz. Zaman içinde görsel içeren tüm reklamlara varsayılan olarak video eklentiler eklenecek. Herhangi bir nedenle bunlardan vazgeçmek isterseniz, -%50 ile %1200 arasında düzenlemelerle Video Ağı'nda trafiği yönetebilirsiniz: Video eklenti gösterimini iptal edebilir ya da kampanyaya veya kampanya grubuna göre daha fazla gösterim elde edebilirsiniz.

Kampanya ayarlarında başka değişiklik yapılmaz. Videoların istatistiği raporlarda gösterilir. Video eklentileri hakkında daha fazla bilgiyi Yardım bölümünde bulabilirsiniz.

Yeni formatı kullanarak kullanıcıların daha çok ilgisini çekin!