Hedefinizi çizin! Reklamlarınız için yeni hiper lokal hedefleme

Yandex.Audience arayüzüne "Çokgen" isimli yeni bir konum segmenti ayarı eklendi. Bu özellik sayesinde, harita üzerinde noktalardan ve bunları birleştiren çizgilerden oluşan istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Reklamınız oluşturulan çokgenin içindeki kullanıcılara gösterilir. Reklam gösterim bölgesi seçimini çok daha esnek hale getiren bu özellik sayesinde, hedef kitlenizi daha iyi belirleyebilir, farklı bölgelerde reklam metni ve format denemeleri yapabilirsiniz.

Örneğin, yeni özellik sayesinde belli bir mahallenin sakinlerini, bir alışveriş merkezinin ziyaretçilerini ya da bir üniversitenin öğrencilerini seçmekle kalmayıp, konuyla ilgili olmayan bölgeleri segment dışında tutabilirsiniz (seçtiğiniz bölgenin yanından geçen bir otoban gibi, hedefiniz dışında kalan transit trafiği segmentten çıkarabilirsiniz). Tam tersini de yapmanız mümkün. Örneğin, transit trafiğe ihtiyacınız varsa otobanın gerekli kısmını segmente dahil edebilirsiniz.

Hem çokgen hem de daire türündeki konum segmentleri için yeni bir koşul getirildi: Bu tür segmentlerde, belirlediğiniz bölgede oturan veya çalışan kullanıcı hedef kitlesine odaklanabilirsiniz. Örneğin, öğle yemeği menülerini tanıtmak istiyorsanız semtin tamamını çizerek sadece bu bölgede çalışan kişilerden oluşan bir segment seçebilirsiniz.

Çokgendeki öğe, Yandex.Audience'ta kaydedilebilir ve Direct reklamı için kullanılabilir:

  1. Standart hedef kitle seçim koşullarına göre gösterimlerde olduğu gibi
  2. Arama'da çokgen hedef kitlesi için teklif düzenleme uygulanabilir. Rakibinizin bölgesini çizin, çokgeni kaydedin ve bu çokgendeki hedef kitleye gösterilecek reklamlarınız için otomatik teklif artırmayı ayarlayın.

Her zaman olduğu gibi segmentin oluşturulması için en az 1000 kullanıcı gerekmektedir.

Konum segmentleri hakkında ayrıntılı bilgiyi Yardım sayfamızda bulabilirsiniz.