İlan oluşturucu yenilikleri: Formatlar, şablonlar ve görsel yükleme yolları

Grafik reklamların Sihirbaz'da oluşturulması daha da kolaylaştı: Daha çok format desteklenmeye başlandı, şablonlar yenilendi ve yeni görsel yükleme yöntemleri eklendi.

Yeni formatlarla reklamınızın ağlarda kapsamını genişletin

Sihirbaz'a 300×300, 1000×120, 600×240, 500×300, 600×300, 280×336, 480×320 ve 320×480 formatlarını ekledik; böylece grafik reklamınızı artık 12 formatta birden oluşturabilirsiniz.

Masaüstü ve mobil cihazlarda yayınlamak için ne kadar çok format seçerseniz iş ortağı alanlarında o kadar çok gösterim pozisyonuna erişebilir ve ağlardan trafik çekebilirsiniz.

Grafik reklamlarının şablonlarında neler değişti?

Tüm şablonlara logo, alan adı ve ek metin ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, her metin alanına fazladan 10 karakter daha ekleyebilir ve böylece reklam teklifinizi daha iyi açıklayabilir veya reklam metiniyle denemeler yapabilirsiniz.

Rengarenk arkaplanda reklam metinlerinin kaybolmaması için "renk tonu" aracı yardımıyla görsellere farklı renk tonu uygulanabilir.

Not.

Dikkat: Şablonları yenileyerek ve Sihirbaz'a yeni özellikler ekleyerek (kurallarımıza uygunluğunu etkilemeden), reklamların daha çekici olmasını sağladık. Bundan dolayı daha önce eklenenlerin bazında yeni reklam oluştururken bazı değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Örneğin seçilen formata göre görseli kırpmanız gerekebilir. Bu görevi hızlı bir şekilde yerine getirmek ve reklamın tekrarlanan moderasyon sürecini atlatması için arayüzdeki ipuçları size yardımcı olur.

Görsellerle çalışmak için yeni özellikler

Sihirbaz'da grafik reklamlar oluşturulurken internetten URL kullanarak görsel ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha önce yüklenen görselleri kullanabilirsiniz; bu görseller ayrı bir arşivde saklanır.