Kampanyalar ve reklam grupları artık Direct arayüzünde kopyalanabilecek

Mevcut kampanyalardan yeni kampanyalar ve reklam grupları oluşturmak artık daha kolay: Kampanyalarınızı ve reklam gruplarınızı artık doğrudan Direct arayüzünde kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Kopyalama esnasında anahtar sözcük grupları, negatif anahtar sözcükler, reklam metinleri, tüm ayarlar, teklifler, düzenlemeler ve sanal kartvizitteki bilgiler kaydedilir. Kampanya ve grup kopyaları için CTR ve diğer istatistiki bilgiler, gösterimler başlatıldıktan sonra toplanmaya devam eder.

Reklam grupları bir kampanyanın içinde kopyalanır; kampanyalar ise bir hesabın içinde kopyalanır. Kampanyaların kopyaları durdurulan kampanya olarak aktarılır. Böylece öncellikle tüm ayarları kontrol edip gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra gösterimleri başlatabilirsiniz. Kampanyanın tamamını kopyalıyorsanız ve değişiklik yapmıyorsanız tekrar moderasyondan geçmezsiniz. Reklam gruplarının kopyaları otomatik olarak moderasyona gönderilir. Reklam gruplarının kopyaları taslak olarak da kaydedilmektedir.

Aktivasyon süresi boyunca anahtar sözcük grupları ve ayarları aynı fakat metinleri ve hedef sayfaları farklı bir kampanya oluşturmak için reklam gruplarının ve kampanyaların kopyalarıyla çalışmak oldukça kolay olacaktır. Bunun yanı sıra farklı hedef sayfaları belirlemek için büyük bir anahtar sözcük grubunu birkaç küçük gruba bölebilirsiniz. Bu özelliği, farklı bölgeler için benzer ayarları olan bir kampanya oluşturmak istediğinizde de kullanabilirsiniz.

Reklam gruplarının ve kampanyaların kopyalanması hakkında daha fazla bilgiyi Yardım bölümünde bulabilirsiniz.