Grafik reklamları sihirbazı: Her şey birkaç adımda hazır

Direct'e yeni bir Sihirbaz eklendi. Bu araç sayesinde doğrudan arayüzde dakikalar içinde birkaç formatta grafik reklamı oluşturabilirsiniz.

Sihirbaz özellikle kimlerin işine yarayacak?

Grafik reklamları kullananların ve ilk defa deneyecek olanların yeni Sihirbazı kullanmalarını öneririz. Bannerlarınızı çeşitli editörlerde çizmek için vakit harcamanıza veya tasarımcılara para harcamanıza gerek kalmadı.

Grafik reklamlar birçok avantaja sahiptir; medya bannerları gibi görünürler, ağlarda daha çok dikkat çekerler ve daha çok trafik ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olurlar. Bununla birlikte görevlerinizi tamamlamak için tüm ayarları, hedeflemeleri ve Direct stratejilerini kullanabilirsiniz.

Grafik reklamlar Sihirbaz'da nasıl oluşturulur

"Grafik" türünde yeni reklam oluşturulduğunda Sihirbaz geçerli olur; yapmanız gereken "Görsel" alanının karşısındaki "Ekle" butonuna tıklayıp "Şablona göre oluştur" öğesini seçmektir.

Öncellikle kullanmak istediğiniz görselleri indirmeniz gerekmektedir; görselleri boyuta uygun hale getirmenize gerek yok, sistem herşeyi kendisi yapar fakat yine de kaliteli, büyük görseller seçmenizi öneririz. Bundan sonra reklam metnini oluşturmanız gerekmektedir; bu metin tüm boyutlardaki bannerlarda aynı şekilde gösterilir. Geri kalan her şeyi Sihirbaz sizin yerinize yapar.

Grafik reklamların tasarımını arkaplan ve metin renklerini değiştirerek birkaç şablon bazında ayarlayabilirsiniz ve bannerlarınızın sitelerde nasıl görüneceğini arayüzdeki önizlemede değerlendirebilirsiniz.

Sihirbaz yardımıyla oluşturulan reklamlarda tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan metin, görsel, kampanya tarihi ve diğer bilgiler kolayca ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir.

Bunun yanı sıra reklamın yayınlanabilmesi için gerekli olan hukuki bilgileri ve yaş sınırlamasını Sihirbaz'da belirtebilirsiniz. Özel uyarıyla yayınlanan reklamlar için açılan menüde kolayca gerekli uyarıyı seçebilirsiniz (örneğin "Yan etki görülebilir. Doktorunuza danışın" gibi tıbbi uyarılar).

Şu anda Sihirbaz 240х400, 300х250, 320х50 ve 728х90 formatlarını desteklemektedir fakat ileride diğer tüm formatları kullanabileceksiniz. Bunun yanı sıra Sihirbaz'a diğer medya formatlarını ve reklam materyallerini oluşturmak ve yönetmek için daha çok özellik eklemeyi planlıyoruz.

Grafik reklamlar ve Sihirbaz hakkında daha fazla bilgiyi Yardım bölümünde bulabilirsiniz.