Rapor sihirbazı 2.0: Zaman aralıkların karşılaştırılması ve betadan çıkış

Hesaptaki tüm kampanyaların istatistiğini içeren Rapor sihirbazı 2.0 Direct'in ana araçlarından biri olma yolunda. Beta testi modundan çıktığında Rapor sihirbazı takvimi güncelledi ve en önemlisi zaman aralıklarını karşılaştırmayı öğrendi. Bu sayede reklamdaki değişikliklerin sonuçlarına nasıl etki ettiğini analiz edebilirsiniz ve "önce/sonra" verilerini tek raporda görebilirsiniz.

Örneğin bu özelliğin gelmesiyle hızlı bağlantılar gibi Direct'in belirli bir özelliği kullandıktan sonra önceki döneme nazaran tıklanabilirliğin ve dönüşümün nasıl arttığını görebilirsiniz. Buna ek olarak hesabın hangi kampanyalarında göstergelerin en çok değiştiğini hemen anlayabilirsiniz.

Zaman aralıkları karşılaştırılırken yeni Rapor sihirbazının tüm özellikleri kullanılabilir, ayrıca filtreler sadece zaman aralıklarına değil karşılaştırma sonuçlarına göre de ayarlanabilir. Örneğin dönüşümde %3'ün üzerinde artışı olan tüm kampanyaları önceki tıklama miktarına dokunmadan görebilirsiniz. Bunun için filtrelere "%3'ün üzerinde" dönüşüm farkı ve "-%1'in üzerinde ama %1'in altında" gibi tıklama farkı girilebilir. Göstergelerin değiştiği tüm kampanyaları filtrelemek için "fark" özelliği çok kullanışlıdır.

Zaman aralığı karşılaştırma özelliğini kullanan raporları kaydedebilirsiniz ve dış dosyalara aktarabilirsiniz.

Rapor sihirbazı 2.0 özellikleri hakkında daha fazla bilgiyeYardım bölümünde ulaşabilirsiniz.