Gösterilen bağlantı: Reklamlarınız için URL görünümünü ayarlayın

Direct'in metin-grafik reklam kampanyalarına reklamı yapılan sitenin bağlantısının görünümünü düzenleme özelliği eklendi. Artık potansiyel müşterilerinize standart alan adını göstermek yerine belirli bir sayfa için düzenlenmiş internet adresini gösterebilirsiniz. Bu özelliğeGösterilen bağlantı adını verdik. Araştırmalarımız sonucunda reklamınızın tıklanabilirliğinin bu özellik sayesinde ortalama %3 ila %7 arasında arttırılabileceğini gördük.

Gösterilen bağlantı şöyle görünmektedir:

Bu özellik eklenmeden önce reklamlarda sadece yönlendirilen sayfanın alan adı gösteriliyordu.

Örneğin yandex.com.tr/support/direct/mobile/mobile-ads.xml yerine yandex.com.tr gösteriliyordu.

Bu özellik sayesinde alan adına reklamınıza ve yönlendirdiğiniz sayfanın içeriğine uygun eklemeler yapabilirsiniz. Anahtar sözcük grubu, ürün veya hizmetin adı, geçiş sayfasının kısa adı gibi müşterilerin ilgisini çekebilecek ve reklama tıklayıp sitenize ulaştıktan sonra nasıl bir sayfa ile karşılaşabileceklerini anlamalarını sağlayacak her bilgi buraya eklenebilir.

Verdiğimiz örnekte gösterilen bağlantı şu şekilde olabilir:

yandex.com.tr/mobile-ads veya yandex.com.tr/mobil-reklam.

Gösterilen bağlantı Yandex.Arama'nın masaüstü sürümünde tüm reklam bloklarında ve tüm pozisyonlarda gösterilir. Gösterilen bağlantılar Direct arayüzündetoplu işlemler, XLS/XLSX dosyaları veya API aracılığıyla eklenebilir ve düzenlenebilir. En yakın zamanda bu özellik Direct Commander'da da geçerli olacaktır. Her sözcük grubuna göre gösterilen bağlantı oluşturmak için şablonları kullanabilirsiniz.

Gösterilen bağlantılar dinamik reklamlarda da kullanılabilir; bu tür kampanyalarda gösterilecek bağlantılar sistem tarafından işlenir ve gösterim kararı otomatik olarak alınır.

Gösterilen bağlantılar hakkında ayrıntılı bilgiyi Yardım bölümünde bulabilirsiniz.