Direct'te görseller büyüdü ikinci dönem başladı!

Bir hafta sonra Direct'e büyük görseller ekleyebileceksiniz

Şubat ayında Direct'e büyük görsel ekleme özelliği tüm reklamverenlerin kullanımına açıldı. Bir hafta sonra da büyük görsellere geçiş sürecini tamamlamayı planlıyoruz; artık reklamlara sadece yeni açıkladığımız boyutlardaki görseller eklenebilecek.

Boyut koşullarında nasıl bir değişim olacak?

Şu anda geçerli boyutlar her kenar için 150 ile 5000 piksel arasındaydı.

Bir hafta sonra boyut koşulları her kenar için 450 ile 5000 piksel arasında olacak.

Bu değişikliklerden önce eklenen ve yeni koşullara uymayan görseller ne olacak?

Şu anda yayında olan kampanyalarda bulunan küçük boyutlu görseller gösterilmeye devam edecek fakat bu görseller yeni reklamlarda kullanılamayacak. Bu nedenle küçük boyutlu görselleri hemen büyük boyutlu görsellerle değiştirmenizi öneririz.

Koşullar neden değişti?

Reklam görsel olarak ne kadar ilgi çekiciyse o kadar etkilidir. Direct'e büyük boyutlu görseller ekleyerek Retina gibi yüksek çözünürlüğe sahip ekranlarda yapılan gösterimlerde görsellerinizin kalitesini arttıracaksınız. Küçük boyutlu görseller bu tip ekranlarda bulanık görünebilir, büyük boyutlu görseller ise sizi bu sorundan kurtarabilir.

Bunun yanı sıra reklam formatlarıyla ilgili sürekli deney yapıyoruz ve kampanyalarda kullanılan büyük görsellerin yeni etkili çözümlerin başlatılması için yeni olanaklar sunduğunu görüyoruz.

Direct'te görseller ile çalışma hakkında ayrıntılı bilgiyiYardım bölümünde bulabilirsiniz.