Haritalar'da, Mail'de ve Hava Durumu'nda büyük görseller

Yakın zamanda Direct'e yeni gösterim alanları eklendi: Yandex.Haritalar, Mail ve Hava Durumu. Bu servislerde görüntülü reklam yayınlanabilir. Farklı ekran çözünürlüğüne daha esnek uyum sağlayabilmek için aşamalı olarak büyük görseller ile çalışmaya başlıyoruz. Bu sayede reklamlarınız daha ilgi çekici olduğu için reklam kampanyalarınızdan daha iyi verim alacaksınız.

Birinci etap yeni boyutlarda görsellerin yüklenmesidir

Başlangıç olarak Direct'e büyük görsel ekleme özelliği getirdik; artık görseller en az üç katı büyük olabilir. Yeni görseller için koşullar: her bir kenar 450 ile 5000 piksel arasıdır. Arayüz ve API aracılığıyla büyük görselleri hemen şimdi yüklemeye başlayabilirsiniz; çok yakın zamanda bu özellik Direct Commander'a da eklenecek.

Bununla birlikte gösterim koşulları değişmedi; Haritalar'da, Mail'de ve Hava Durumu'nda reklamlarhedef kitlenin ilgi alanlarına göre gösterilecek.

Gelecekte

"Eski" görselleri iki ay boyunca yüklemeye devam edebilirsiniz.Bu süre bittiğinde sadece büyük görseller ile çalışmaya geçiş yapmış olacağız; sadece yeni boyutta görselleri ekleyebilecek ve düzenleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra kampanyalarınızda "eski" görseller kalırsa bu görseller bir süre daha gösterilmeye devam eder.

Tüm değişiklikler hakkında sizi mutlaka bilgilendireceğiz.

Direct'te görseller ile çalışma hakkında ayrıntılı bilgiyiYardım bölümünde bulabilirsiniz.