Coğrafi hedeflemenin otomatik genişletilmesi: dünyanın her yerinden hedef kitle

Yaklaşık iki hafta sonra Yandex Arama'da tüm kampanyalarda gelişmiş coğrafi hedefleme özelliği etkin olacak. Bu özellik sayesinde reklamınız seçtiğiniz bölgenin dışında dünyanın neresenide olursa olsun farklı bölgedeki kullanıcılara da gösterilebilir. ÖrneğinAntalya'da bulunan bir kullanıcı İstanbul'da taksi arayabilir.

Bu yeni özellik yardımıyla reklamverenler kampanyalarının kapsamını kendi başına genişletebilir. Yandex kullanıcıları ise net belirtilen yerel sorgularla ilgili daha fazla reklam görürler.

Şöyle bir anahtar sözcük grubunu belirttiğinizi varsayalım: nakliye aracı. Reklam gösterim bölgesi olarak İstanbul'u seçtiniz ve şu anda reklamınız sadece İstanbul'da bulunan kullanıcılara gösterilmektdir. Gelişmiş coğrafi hedefleme özelliğine sahip reklamlar, İstanbul'da nakliye aracı ve diğer benzer sorgulara göre farklı şehirlerde bulunan kullanıcılara da gösterilebilir.

Bu özellik otomatik olarak etkinleştirilir ve tüm yeni kampanyalarda varsayılan olarak etkin durumunda olacaktır. Gerektiğinde arayüz, Commander ve Direct API aracılığıyla bu özelliği gösterim bölgesi ayarlarında kapatabilirsiniz.

Yeni özellik hakkında ayrıntılı bilgileriYardım sayfasında bulabilirsiniz.