Rapor Sihirbazı 2.0 beta sürümü: hesaptaki tüm kampanyalara göre istatistik

Bugün Direct'teki tüm kampanyalarınızın istatistiğinin toplanması ve analiz edilmesi için kullanışlı bir araç olan yeni Rapor Sihirbazı'nın beta sürümü çıktı. Sürüm 2.0, tüm hesap göstergelerini takip etmekle kalmayıp esnek rapor ayarları sayesinde istatistik verileriyle çalışmayıı daha etkili hale getiriyor.

Daha önce de Direct'te aynı kullanıcı adına ait tüm reklam kampanyalarının istatistik bilgilerini görüntüleme özelliği vardı; fakat bu veriler sadece tarihe göre gruplanabiliyordu. Yeni Rapor Sihirbazı ile birlikte bu istatistik çeşitli kesitlerde alınabilir ve farklı koşul kombinasyonları kullanılarak tıklamalar, gösterimler, CTR, stratejiler, kampanya, grup, reklam ve sözcük gruplarının durumları için filtrelenebilir. Birçok diğer kategori de kullanılabilir.

Sürüm 2.0 raporları görevlere göre ayarlanır: ileride benzer raporların oluşturulması için zaman harcamamak adına belli sütunları seçebilir ve filtre kombinasyonlarını sabitleyebilirsiniz. Belirtilen koşul, kesit ve sütunları içeren rapor şablonları da kaydedilebilir. Yeni bir zaman aralığına ait, aynı parametrelere sahip bir rapora ihtiyacınız olduğunda listeden ilgili şablonu seçmeniz yeterli olacaktır. Raporunuz ek ayarlara ihtiyaç olmadan hazırlanır.

Rapor Sihirbazı 2.0 beta sürümüne kampanya sayfasının altındaki "Tüm kampanyalara göre istatistikler" bağlantısından ulaşabilirsiniz. Verileri XLS/XLSX ve CSV formatında aktarabilirsiniz.

Kısa süre içinde kampanya için mevcut Rapor Sihirbazı'nı da tamamen yenileyerek sürüm 2.0 yapısına taşımayı planlıyoruz. İkinci sürüme kısa zaman içinde yeni ve faydalı özellikler getirmeyi planlıyoruz: Örneğin tıklama yerine göre kesit gösterimi özelliği, zaman aralığının karşılaştırılması özelliği ve çizelgeye göre raporu e-posta ile alma özellikleri eklenecek.

Planlanan tüm yeni değişiklikler hakkında sizi mutlaka ayrıca bilgilendireceğiz.

Rapor Sihirbazı 2.0 beta sürümünün mevcut özellikleri hakkında ayrıntılı bilgilere Yardım bölümünde ulaşabilirsiniz.