Hızlı bağlantılar için açıklamalar navigasyon sorularına göre reklamların eklentileridir

Yandex on binlerce site için navigasyon sorgularını tanıyabiliyor. Kullanıcıların belirli bir sitede aradıkları sorguları bunların arasında sayabiliriz. Örneğin auto.ru sitesini ararken hemoto ru hem de auto ru olarak arama yapılmış olabilir. Böyle siteler için standart snippetin yerine genişletilmiş navigasyon yanıtı gösterilir.

Bu hafta navigasyon sorgusuna yanıt veren sitelerin reklamı için Direct, reklamları özel olarak genişletilmiş biçimde göstermeye başlar. İlk etapta bu bir kısım navigasyon sorguları için geçerli olacaktır ancak yakın zamanda diğerleri için de geçerli olması planlanmaktadır. Genişletilmiş reklamların sayesinde kullanıcılar arama sonuçları sayfasında daha kolay istediklerini bulurlar, reklamverenler ise potansiyel müşterileri sitelerine daha hızlı çeker.

Genişletilmiş reklamlar, dört hızlı bağlantı varsa 1. Süper pozisyonda gösterilebilir. Navigasyon yanıtının eksiksiz ve dikkat çekici olması için bugünden itibaren bağlantılara 60 karaktere kadar uzunlukta olan ek açıklama metnini ekleyebilirsiniz.

Açıklamalı bağlantılar şimdilik sadece genişletilmiş reklam biçiminde gösterilebilir.. Bununla birlikte her dört bağlantınıza da metin eklemek önemlidir. Örneğin bağlantının sitenin hangi sayfasına götürdüğünü ve bu bağlantıyla siteye giderek müşterinin tam olarak neyi göreceğini açıklama bölümünde netleştirebilirsiniz.

Açıklamalara ve hızlı bağlantılara sahip genişletilmiş reklam şu şekilde görünebilir:

Bağlantılar için açıklamaları doğrudan Direct arayüzünde XLS/XLSX veya API yardımıyla ekleyebilirsiniz.

Navigasyon yanıtınızın nasıl görüneceğini "Arama'da" sekmesinde önizleme penceresinde değerlendirebilirsiniz. Eklentilerle ilgili ayrıntılı bilgiyiYardım bölümünde bulabilirsiniz.