1 Eylül'de açık arttırmada ve arama sıralamasında değişiklikler geçerlilik kazanıyor

1 Eylül gecesi Direct, yeni açık arttırma ve arama sıralama kurallarına geçecektir. Böylelikle reklamverenler; reklamının bloktaki pozisyonu ne olursa olsun uygun fiyat karşılığında maksimum tıklama sayısını elde edebilecekler, kullanıcılar için en ilgi çekici ve yüksek kaliteli reklamlar için ise gösterim öncelikleri uygulanabilecektir.

Fiyat teklifi yönetiminde ne gibi değişiklikler olacak?

Aramadaki reklam pozisyonlarınızın daha etkin yönetimi için Direct arayüzüne, Süper Pozisyon'daki 2. sıra için önerilen fiyatlar ve "İptal edilen fiyat" adlı yeni bir bölüm olmak üzere ek veriler görüntülenecektir. Böylelikle fiyatlar belirtilirken istediğiniz pozisyonlar için açık arttırmada kazanmanız için yeterli olacak fiyatların yanı sıra bu pozisyonlardaki tıklama fiyatlarını da hemen görebilirsiniz.

Commander'da ve API'de Süper Pozisyon ve Garantili Gösterim bloklarındaki tüm pozisyonlar için teklif edilen fiyatlar ve bu pozisyonlarla ilgili iptal edilen fiyat gösterilecektir.

Servisimizle ilgili haber ve önerileri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Her türlü sorularınızı Destek Ekibi'ne veya Yandex'teki yöneticinize iletmenizi rica ederiz.