Direct Commander 2.8 — üç dilde destek vermeyi ve yeni özelliklerini

Direct Commander yurtdışındaki reklamverenler için büyük bir adım attı — bugünden itibaren İngilizce, Ukraynaca ve Türkçe destek vermeye başladı. http://direct.yandex.ru/commander sayfasının altında gerekli dili seçmeniz ve kurulum dosyasını indirmeniz yeterli.

Belgelerin çevirisi en kısa sürede sitede olacak.

Ayrıca, uygulamanın arayüzü değişti ve birkaç önemli ekleme yapıldı:

  • Reklam grupları

    Bugünkü reklam grupları lansmanı için, Direct Commander'da aynı isimde olan, grup parametrelerini ayarlayabilen eklenti eklendi: isimler geo-targeting ve negatif kelimeler. Seçilen grubun reklamları ve anahtar sözcük grupları bir sonraki panelde “Reklamlar” ve “Sözcük grupları” sekmelerinde görüntülenir. Geo-targeting gibi, sözcük grupları da artık gruptaki reklamlar için ayrı ayrı değil, tüm grup için ayarlanabiliyor.

  • Kartvizit uzmanı

    Toplu düzenleme yapabilen bu araç arayüzde kartvizitleri olan bazı eklentilerinin yerini aldı. Kartvizit uzmanında yeni kartvizit oluşturabilir ya da varolanlardan bir tanesini şablon olarak kullanabilirsiniz. “Reklamlar” sekmesinde “Kartvizit” alanına çift tıklayarak veya seçilen reklamların içerik menüsünden kartvizit uzmanına erişebilirsiniz.

  • Yeni reklamlar için kartvizit

    Artık kampanyanın ayarları sekmesinde yeni oluşturulan reklamlara otomatik olarak kopyalanacak varolan sanal kartvizitlerden bir tanesi seçilebilir. Bu yeni ayar seçeneği tek kartvizit yerini aldı.