Direct'te reklam gruplarını deneyin

Yandex.Direct'te artık reklam grupları var. Bu araç, her teklifiniz için birkaç reklamı test etme ve hedef kitleye otomatik olarak en çok tıklananları gösterme imkanını sunar.

Gruptaki reklamların ortak ayarları mevcut; ortak anahtar sözcük grupları, genel negatif anahtar sözcükler, teklifler ve geo-hedefleme. Dolayısıyla gruplar A/B testi için ideal bir araçtır.

Reklamların etkinliğinin çeşitli yükseltme seçeneklerini deneyin

Test için reklam grubunu oluşturmak zor değildir. İlk önce reklam kampanyasının anahtar sözcüklerini ürünlerin ve hizmetlerin konusal kategorilerine göre dağıtın.

Her grup anahtar sözcük için test etmek istediğiniz birkaç reklam oluşturulmalı. Çeşitli hipotezler test edilebilir. Örneğin indirimden bahsedebilir ve teklifin geçici olmasını vurgulayabilir veya belirli modelleri ekleyebilirsiniz.

Metinler yanı sıra, resimler ve hızlı bağlantılarlala deneme yapmakta fayda var.

Aynı anda bir unsuru test etmek daha iyi olur; eğer gruptaki reklamların tüm unsurları farklıysa, bunlardan hangisi sonucu etkilediğini değerlendirmeniz zor olur. İhtiyaç duyulduğunda gruptaki reklamların varış sayfaları ve iletişim bilgileri farklı olabilir. Bu, ürünlerin farklı modellerini kıyasladığınızda veya, örneğin, farklı koşulların uygulandığı indirimli kampanyalar için özel telefon numaralarını kullandığınızda faydalı olabilir.

Sistem en iyi seçeneğini kendisi belirler

Başta gruptaki tüm reklamlar düzenli olarak dinamik pozisyonda gösterilecektir. Yeterli istatistik veri toplandıktan sonra sistem en yüksek Tıklanma Oranı (CTR) olan seçeneği daha sık göstermeye başlar. Etkisi düşük reklamları istediğiniz anda kapatabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Grubu arayüzüne yükleyin ve deneye başlayın

İlk önce Direct arayüzünde "Gruplarla çalışmaya başla" opsiyonunu etkinleştirin. Reklam grubu birkaç yöntemle oluşturulabilir:

  • Direct Commander aracılığıyla. Arayüzünde artık grubun parametrelerini girebilecek ve düzenleyebileceğiniz özel bir sekme var.
  • xls- veya csv-dosyaları yardımıyla.
  • ... aracılığıyla. API Live 4 sürümünde grup desteklenmesi reklamlarla tüm çalışma yöntemlerine eklendi.

Bunlarla ilgili detaylı bilgi belgelerde bulabilirsiniz. Gösterimin ana ayarları, grubun münferit reklamları için değil tüm grup için girilir ve düzenlenir. Reklam gruplarıyla çalışma ile ilgili ayrıntılarıyardımda açıkladık.