Sınırlamalar

Direct Commander Yandex.Direct (API) program arayüzünü kullanır. Aynı şekilde API'de incelenen günlük işlem sayısı sınırlamaları da geçerlidir:

Puan sınırlamaları

Puanlar, API sunucusu üzerindeki yükü kontrol etmek için kullanılır. Puanın yetmemesi halinde API'ye yönelik sorgular yapılamaz.

Puanlar, kampanya sahibinin kullanıcı adından düşülür. Puan bakiyesi şu tuşlar yardımıyla öğrenilebilir:

Ajanslar için

Reklamverenler için

Günlük kullanılabilir puan miktarı, Yandex.Direct kullanımı etkinliğine bağlıdır. Reklam kampanyası bütçesinin arttırılması ve CTR yükseltmek puan miktarını olumlu yönde etkiler. Kontrol sırasında reddedilen reklamlar puanı düşürür. Puan miktarını artırmak için reklam kampanyalarınızı optimize edin: Anahtar sözcük grupları ekleyin ve iyileştirin, tıklanma olasılığını artırmak için reklam metinlerini değiştirin, fiyat tekliflerini yükseltin.

Puan sistemi Yandex.Direct API'sinin 4. sürümü ile 5. sürümünün belgelerinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Veri aktarımı işleminde bu sürümlerin ikisinin de yöntemleri kullanılır. Dolayısıyla bu sürümlerin birinde puan eksikliği yaşandığında sunucuyla veri alışverişi geçici olarak engellenebilir.

Erişim kısıtlamaları

Direct Commander ile çalışabilmek için aşağıdaki şartların tamamlanması gerekmektedir:

  • Yandex.Direct kullanıcısı olup arayüz üzerinden en az bir adet reklam kampanyası başlatmanız gerekir. Bu amaçla tek anahtar sözcüğün belirtilmiş olduğu bir reklam taslağı oluşturmanız yeterlidir.

  • Bir reklam ajansı müşterisiyseniz gerekli erişim yetkisi almak için hesabınızı yöneten reklam ajansına başvurun.

    • Ajansınızdan aldığınız web arayüze erişim yetkiniz "salt okunur" ise Direct Commander verilerine erişim yetkiniz de "salt okunur" olur.
    • Benzer şekilde ajansınızdan aldığınız erişim yetkinizle reklam kampanyaları düzenleyebiliyorsanız bunu hem arayüz üzerinden hem de Direct Commander üzerinden yapabilirsiniz.