Başlatma, durdurma, kontrole gönderme

Yeni reklam kampanyası oluşturup Direct sunucusuna göndermenizin hemen ardından “Taslak” durumuna geçer. Bu kampanyalar kontrole gönderilebilir.

Kampanya yalnızca kontrolü başarıyla geçtikten ve ödemesi yapıldıktan sonra başlatılabilir. Şu anda reklam kampanyalarının ödemesi yalnızca web arayüzünden yapılır.

Uyarı. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce sunucudan kampanyanın güncel bilgilerini alın.

Kampanyayı kontrole göndermek, başlatmak, durdurmak, arşivlemek veya arşivden çıkarmak için durumunu değiştirmek gereklidir:

  1. Kampanyalar sekmesinden gerekli kampanyayı seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birkaç kampanya seçebilirsiniz.
  2. Seçilen kampanyalara farenin sağ tuşuyla tıklayın. İçerik menüsünde Durumu değiştir öğesini seçtikten sonra gerekli işlemi seçin.

Kontrole göndermek, başlatmak, durdurmak, arşivlemek veya arşivden çıkarmak için bu reklamın durumunu değiştirmek gereklidir:

  1. Kampanyalar sekmesinden gerekli kampanyayı seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birkaç kampanya seçebilirsiniz. Reklam grupları sekmesinde seçilen tüm kampanyaların grupları görüntülenir.
  2. Reklam grupları sekmesinde gerekli grup seçin. Shift veya Ctrl tuşuna basılı tutarak bir kerede birkaç grup seçebilirsiniz. Reklam sekmesinde seçilen tüm grupların reklamları görüntülenir.
  3. Reklam sekmesinden gerekli reklamı seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birkaç reklam seçebilirsiniz.
  4. Seçilen reklamlara farenin sağ tuşuyla tıklayın. İçerik menüsünde Durumu değiştir öğesini seçtikten sonra gerekli işlemi seçin.

Kampanya veya reklamın durumu değiştirildikten sonra değişiklikleri Direct sunucusuna gönderin.

Kampanya veya reklam durumu değişikliği sunucuya gönderilene dek iptal edebilirsiniz. Bunun için Durum alanından “İptal” öğesini seçin.