Fiyat teklifi belirleme

Direct Commander'da farklı kampanyalara veya reklam gruplarına ait olsalar dahi sözcük gruplarının büyük kısmı için hızlıca teklif fiyatı belirlenebilir:

 1. Kampanyalar sekmesinden gerekli kampanyaları seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birden fazla kampanya seçebilirsiniz. Reklam grupları sekmesinde, seçilen tüm kampanyaların grupları görüntülenir.
 2. Reklam grupları sekmesinde istediğiniz grupları seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birden fazla grup seçebilirsiniz. Sözcük grupları sekmesinde, seçilen tüm grupların sözcük grupları görüntülenir.
 3. Tekliflerinizi Arama'da istenilen pozisyona girmek için mevcut teklife veya ağlarda istenilen kapsama yönelik teklife göre belirtmeyi planlıyorsanız, butonunu kullanarak sunucudan güncel açık artırma verilerini alın.
 4. Teklif fiyatı, Sözcük grupları sekmesinde görüntülenen tüm sözcük grupları için ya da sadece önceden seçilen sözcük grupları için belirlenebilir. İhtiyaç duymanız halinde gerekli sözcük gruplarını seçin.
 5. butonuna basın.

 6. Teklif sihirbazı penceresinde teklif fiyatlarını belirtmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Arama'daki teklifinizi istenilen pozisyona giriş için mevcut teklife göre belirtebilirsiniz (örnekleri inceleyin).

  • Arama'da, ağlarda veya aynı anda hem Arama'da hem ağlarda ortak teklif belirtebilirsiniz.

  • İstenilen hedef kitle kapsamına göre ağlarda teklifinizi belirtebilirsiniz.

 7. Kur butonuna tıklayın.

İpucu. Sekmede görüntülenen tüm sözcük grupları için (şimdiye kadar henüz sunucuya gönderilmeyen yeni sözcük grupları hariç) düzenlediğiniz fiyat tekliflerini sunucuya göndermek için butonuna tıklayın.

Örnekler

Anahtar sözcük grubu için giriş teklif fiyatının ve gerçekleşen fiyatın aşağıdaki gibi olduğunu düşünelim:

1. Garanti Gösterim 2. Garanti Gösterim 3. Garanti Gösterim 4. Garanti Gösterim
Giriş teklif fiyatı 1,2 TL 0,7 TL 0,5 TL 0,3 TL
Gerçekleşen fiyat 0,4 TL 0,3 TL 0,2 TL 0,1 TL
Gerçekleşen fiyat maksimum ...
“2. Garanti Gösterim için giriş fiyat teklifi” ve “Gerçekleşen fiyat maksimum 0,15 TL belirttiğiniz takdirde, Garanti Gösterim bloğunda 2. ve 3. pozisyonlarda gerçekleşen fiyat belirtilen sınırlamayı aşar ve Garanti Gösterim bloğunun 4. pozisyonunda sınırlama çerçevesinde kalır. Bu nedenle sözcük grubuna 0,49 TL teklif belirtilir (3. pozisyona giriş teklifinden bir açık artırma kademesi çıkarılarak).
Teklifi, teklife göre %... kadar artırmak
“Garanti Gösterim bloğunda 2. pozisyona giriş teklifi” ve “Teklifi, teklife göre %30 kadar artır” işlemini yaptığınızda, sözcük grubu için 0,7 + 0,3 × 0,7 = 0,91 TL teklif belirtilir.
Teklifi, farka göre %... kadar artırmak
“Garanti Gösterim bloğunda 2. pozisyona giriş teklifi” ve “Teklifi, Garanti gösterim bloğunda 1. pozisyona kadar olan farkına göre %30 artır” seçimini yaptığınızda, sözcük grubu için 0,7 + 0,3 × (1,2 – 0,7) = 0,85 TL teklif belirlenir.
Son teklif maksimum ...

“Garanti Gösterim bloğunda 2. pozisyona giriş teklifi” ve “Son teklif maksimum 0,6 TL seçimini yaptığınızda, sözcük grubu için 0,6 TL teklif belirlenir.

“Garanti Gösterim bloğunda 3. pozisyona giriş teklifi” ve “Son teklif maksimum 0,6 TL seçimini yaptığınızda, sözcük grubu için 0,5 TL teklif belirlenir.

Uyarı. Hesaplamalar için, sunucudan alınan pozisyonlara giriş teklifi fiyatlarının ve gerçekleşen fiyatların güncel değerleri kullanılır. Ancak bu değerlerin zaman içinde dinamik şekilde değişmesiyle reklamınız daha düşük bir pozisyona kayabilir ve/veya düşürülen fiyat değeri belirtilen teklif fiyatı değerinin üzerine çıkabilir.