Sözcük gruplarını düzeltme

Direct Commander yardımıyla, herhangi bir sayıda olan anahtar sözcük gruplarının arasındaki kesişmeler hızlıca düzeltilebilir ve tekrarlanan sözcük grupları farklı kampanyalara ve reklam gruplarına ait olduklarında bile silinebilir.

Uyarı.

Kesişmeler ve tekrarlamalar, sadece aynı bölgelerde gösterilen ve aynı siteyi gösteren reklamlar için silinebilir.

Kesişmeleri kaldırma

Kesişmemeleri, her arama sorgusu için en fazla bir sözcük grubunun uyduğunun anlamına gelir. Bu şekilde istatistiklerin doğruluğu artar. Düzeltme yapıldığında kesişen sözcük gruplarına negatif sözcükler eklenir; bunun sonucunda sözcük grupları kesişmemeye başlar.

Örneğin reklam grubu kürk ve vizon kürk anahtar sözcük gruplarını içerir. Her iki sözcük grubundaki kelimeler sorguya dahil olduğu için ikisi de vizon kürk sorgusuna uygundur. Gösterim istatistikleri için sözcük grubu rastgele seçilir, bu da istatistiğin doğruluğunu azaltır. Kesişmeler kaldırıldığında vizon kürk değerini elde etmek için ilk sözcük grubuna negatif sözcük eklenir. Böylece her sorgu için sadece bir sözcük grubu uygundur.

Tekrarları silme

Tekrarlanan sözcük grupları, aynı sözcükleri veya cümlenin aynı öğesi olan önemli sözcüklerin biçimlerini içeren sözcük gruplarıdır. Örneğin sipariş pencereler ve pencereler sipariş sözcük grupları tekrarlanan sözcük gruplarıdır. Tekrarlar silindiğinde daha yüksek Tıklama Oranı'na (CTR) sahip sözcük grubu silinmeyecektir.

Sipariş üzerine pencereler ve pencere sipariş et sözcük grupları tekrarlar değildir çünkü sipariş ve sipariş ver sözcükleri, farklı sözcük biçimlerine aitttir. Tekrarlar silindiğinde sözcük gruplarının ikisi de silinmeyecektir.

Düzeltmeyi yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Kampanyalar sekmesinden gerekli kampanyaları seçin. Shift veya Ctrl tuşunu basılı tutarak bir kerede birkaç kampanya seçebilirsiniz. Reklam grupları sekmesinde seçilen tüm kampanyaların grupları görüntülenir.
  2. Düzeltme işlemi ya Gruplar sekmesinde görüntülenen tüm gruplarda ya da önceden seçilen gruplarda gerçekleştirilebilir. Son durumda gerekli grupları seçin. Shift veya Ctrl tuşuna basılı tutarak bir kerede birkaç grup seçebilirsiniz.
  3. Düzeltme işlemi ya Sözcük grupları sekmesinde görüntülenen tüm sözcük gruplarında ya da önceden seçilen sözcük gruplarında gerçekleştirilebilir. Son durumda gerekli sözcük gruplarını seçin. Shift veya Ctrl tuşuna basılı tutarak bir kerede birkaç sözcük grubu seçebilirsiniz.
  4. butonuna tıklayın ve Sözcük gruplarının düzeltilmesi öğesini seçin.

  5. Açılan pencerede düzeltilmesi gereken sözcük grubu kümesini ve düzeltme modunu seçin ve Tamam butonuna tıklayın.

  6. Açılan tabloda sonucu kontrol edin. Gerektiğinde düzeltmek veya silmek istemediğiniz sözcük gruplarının yanındaki işaretleri kaldırın. Ardından düzeltmeyi doğrulamak için Uygula üzerine basın.

    İptal butonuna basarsanız düzeltme sonuçları tamamen iptal olur.