Alan adı Erişimini Geri Yükleme

Daha önce Connect’e bir alan adı bağlayıp kuruma erişiminizi kaybettiyseniz, geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  1. Oturum açma ve parolayı kurtarma
  2. Alan adını başka bir kuruma aktarma

Oturum açma ve parolayı kurtarma

Adınızı ve soyadınızı kayıt sırasında belirttiyseniz, güvenlik telefonu bağlandıysa ve güvenlik sorusu seçildiyse erişim kolayca tekrar sağlanacaktır.

Kurum sahibinin giriş bilgilerini hatırlamıyorum
  • Telefon numarasını hesabınıza bağladıysanız veya aynı bilgisayar ve tarayıcıdan hesabınıza yakın zamanda giriş yaptıysanız, Giriş kurtarma sayfasını açın ve talimatları izleyin.

  • Bu adresten arkadaşlarınızla, ailenizle veya meslektaşlarınızla yazıştıysanız, örneğin sosyal ağlar aracılığıyla onlarla iletişim kurmaya çalışın. Belki adresinizi hatırlayacak ya da posta kutularında sizden gelen e-postaları bulabilecek ve hangi adresten gönderildiğini söyleyebileceklerdir.

Kurum sahibinin parolasını hatırlamıyorum

Kayıt sırasında adınızı ve soyadınızı doğru girdiyseniz ve telefon numarasını hesabınıza bağladıysanız, parola kurtarma sayfasını açın ve talimatları izleyin.

E-posta adresinin veya telefon numarasının yanlış olduğunu belirten bir ileti görürseniz bilgileri yanlış yazıp yazmadığınızı kontrol edin. Doğru girdiğiniz numara hala uyuşmuyorsa, hesabınızla başka hangi adresleri veya numaraları ilişkilendirebileceğinizi hatırlamaya çalışın.

Kullanıcı adınızı veya parolanızı kurtaramazsanız, kurumun yönetimini başka bir hesaba aktarmayı deneyebilirsiniz.

Alan adını başka bir kuruma aktarma

Kuruma erişimi tekrar kazanmakta başarısız olduysanız, alan adını yeni bir kuruma bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda çalışan verileri ve posta kutuları önceki kuruluşta kalacak ve bunlara erişiminiz olmayacaktır.

  1. Yandex’te yeni bir hesap açın.

  2. Yandex.Connect ana sayfasındaki Webmaster servis kartında alan adı ekle bağlantısına tıklayın.

  3. Alan adınızı girin; örneğin example.org ve Ekle butonuna tıklayın.

  4. Alan adı önceki kuruma hala bağlıysa, bununla ilgili bir mesaj görülecektir. Alan adını yeni bir kuruma aktarmak için Alan adını aktar butonuna tıklayın.

  5. Ekranda verilen yöntemlerden birini kullanarak alan adı haklarını onaylayın.

  6. Alan adının onaylanmasını bekleyin.