Takımlar

Yandex.Connect'te belirli bir firmanın tüm kullanıcıları departmanlara ayrılmıştır (veya hepsi Tüm çalışanlar bölümünde yer alır). Her departman için otomatik olarak bir iletişim adresi (bülten) oluşturulur. Oluşturulan adres, tüm departman kullanıcılarına e-posta göndermek veya onları grup sohbetlerine hızlı bir şekilde eklemek için kullanılabilir. Ancak departmanların yapısını yalnızca sistem yöneticileri yönetebilir.

Farklı departmanlardan çalışanları bir takıma birleştirmek için çalışanlardan herhangi birinin bir takım oluşturma yetkisi vardır. Bunu yapmak için Tüm takımlar sayfasına gidin ve sütunun altında butonuna tıklayın. Şunların belirtilmesi gerekir:

  • takım adı;

  • en az bir yönetici (takım yöneticisi varsayılan olarak grubu oluşturan kişidir);

  • bir grup e-posta adresi olarak kullanılacak posta kutusu.

Yöneticisi veya üyesi olduğunuz takımların listeleri size her zaman açıktır.

Takımların özellikleri:

  • Departmanlardan farklı olarak her takımın katılımcılarını yöneten, takım ayarlarını değiştiren ve diğer yöneticileri atayan en az bir yöneticisi olması gerekir. Varsayılan olarak, ilk yönetici onu oluşturan kişi olur.

  • Her bir takımın katılımcıları hem tek tek çalışanlar hem de diğer takımlar veya departmanlar olabilir.

    Yandex.Connect'in takımların döngüsel şekilde iç içe geçmesine izin vermediğini dikkate alın. Örneğin, A takımı B takımına katılır ve B takımı C takımına katılırsa, C takımı A takımına katılamaz.

  • Bir Kurumlar için Mail'de oluşturulan bültenler, Yandex.Connect'e geçildiğinde takım haline dönüşür. Böyle bir takım için bir yönetici atamayı yalnızca kurumun sistem yöneticisi yapabilir.

Takım kontrol ekranı şu şekilde görünür: