Alan adlarıyla ilgili sorunların çözümü

 1. Alan adını onaylıyorum fakat durumda bir değişim olmuyor
 2. Alan adı devredildikten sonra Mail ve site çalışmayı durdurdu
 3. Alan adım başka bir kuruma bağlandı: Alan adının bağlantısı kesildi
 4. Kendi alan adımın yerine domain-12345-yaconnect.com görünümlü bir alan adı görüyorum
 5. E-posta kutuları eski alan adına nasıl geri döndürülür?
 6. Alan adını silemiyorum
 7. Site alan adı adresinde açılmıyor
 8. Kuruma veya alan adına erişim sorunları
 9. İpuçları yardımcı olmadı

Alan adını onaylıyorum fakat durumda bir değişim olmuyor

Alan adının onaylanması ile ilgili tüm işlemleri yerine getirdiyseniz, ancak Kontrol et butonuna tıkladığınızda “Doğrulandı” durumunu göremiyorsanız:

 • Onay yöntemini Meta etiketi olarak seçtiyseniz, tarayıcıda alan adınızdaki sitenin ana sayfasını açın, sayfa kodunu görüntüleyin ve eklediğiniz meta etiketinin kodda gösterildiğinden emin olun.
 • Onay yöntemini HTML dosyası olarak seçtiyseniz tarayıcıda sitenize eklediğiniz sayfanın adresini açın, örneğin http://example.com/yandex_30202e0d90c66f39.html. Sayfanın açılabildiğinden emin olun.
 • Onay yöntemini DNS olarak seçtiyseniz, alan adının doğrulanması 72 saate kadar sürebilir.

  Kontrol amaçlı DNS kaydının eklendiğinden emin olmak için http://www.digwebinterface.com servisini kullanabilirsiniz: Alan adınızın adını belirtin, kayıt türünü TXT olarak seçin ve Dig butonuna tıklayın.

Gerekli verilerin (meta etiket, HTML dosyası veya DNS kaydı) eklendiğinden eminseniz fakat alan adı durumu hâlâ değişmiyorsa, Destek Ekibi'ne başvurun.

Alan adı devredildikten sonra Mail ve site çalışmayı durdurdu

Alan adının devredilmesi, alan adının yönetilmesi işinin seçilen DNS sunucusuna aktarılmasıdır. Devirden sonra alan adındaki e-posta ve site çalışmayı durdurduysa alan adının DNS kayıtlarını kontrol edin:

 • E-postanın doğru çalışması için MX kaydını ayarlayın. MX kaydında, devir işlemini yapmadan önce ayarlı olan e-posta sunucusunu belirtirseniz içerisinde e-postalar ile e-posta kutularınız muhafaza edilir.
 • Sitenin doğru çalışması için A-kaydını ayarlayın.

DNS kayıtlarını, alan adınız için DNS hizmetlerini sağlayan DNS barındırma sağlayıcısının web sitesinde kontrol edebilir ve ayarlayabilirsiniz. Alan adını Yandex sunucularına aktardıysanız, DNS kayıtlarını DNS Connect düzenleyicisini kullanarak yönetiniz.

Alan adım başka bir kuruma bağlandı: Alan adının bağlantısı kesildi

Kurumunuzun ana alan adını Yandex.Connect'te yeni bir kuruma bağlarsanız, alan adının ilk kurumla ilişiği kesilecektir. Bu durumda, tüm e-posta kutuları otomatik olarak domain-12345-yaconnect.com adresindeki teknik alan adına aktarılır. Posta kutularındaki tüm e-postalar olduğu gibi muhafaza edilir.

 1. Alan adının kurumunuzla bağlantısı kesikse, e-posta kutularınız teknik alan adında bulunur ve adresleri user@domain-12345-yaconnect.com şeklinde görünür. Bu durumda yeni gelen e-postalar, alan adınızı bağlayan kurumun yeni oluşturulan posta kutularına düşer. E-postaları yeni kurumda oluşturulan e-posta kutularından taşımak için, e-posta toplayıcıyı kullanın.
 2. Alan adını size ait olan başka bir kuruma bağladıysanız onu yeni kurumdan silin.
  Not. Alan adınızı bağladığınız yeni kurumun sahibi bir başkasıysa, alan adını kurumdan silmeniz gerekmez.
 3. İlk kurumunuza alan adını tekrar bağlayın ve onaylayın.
 4. Bundan sonra teknik alan adını silebilirsiniz.

Kendi alan adımın yerine domain-12345-yaconnect.com görünümlü bir alan adı görüyorum

domain-12345-yaconnect.com şeklindeki teknik alan adı, ana alan adınızın yeni kuruma bağlı olması durumunda ortaya çıkar. Bu durumda, tüm e-posta kutuları ve içindeki e-postalar otomatik olarak domain-12345-yaconnect.com adresindeki teknik alan adına aktarılır.

Kurumunuzun ana alan adını geri döndürmek için onu tekrar bağlayın.

E-posta kutuları eski alan adına nasıl geri döndürülür?

E-posta kutuları ve bunların içerisinde yer alan tüm e-postalar, domain-12345-yaconnect.com şeklinde gözüken teknik alan adına, yalnızca ana alan adınız yeni kuruma bağlı olduğunda aktarılır.

Posta kutularını eski alan adına geri döndürmek için, eski alan adını tekrar kurumunuza bağlayın.

Alan adını silemiyorum

Yalnızca birincil olmayan veya onaylanmamış bir alan adını silebilirsiniz. Ana alan adını silmek için, önce ana alan adını ana alan adı olmaktan çıkarmak gerekir. Kuruma yalnızca bir alan adı bağlıysa, bu ancak kurum ile birlikte silinebilir.

yaconnect.com görünümündeki alan adları silinemez; bu tür alan adları teknik alan adlarıdır ve örneğin, ana alan adının kaydını yenilemeyi unutursanız, kurumunuzun verilerinin kurtarılması bunlar sayesinde gerçekleşir.

Daha fazla bilgi için bkz. Alan adını silme.

Site alan adı adresinde açılmıyor

Bir web sitesinin alan adınızın adresinde açılmasını istiyorsanız, bu alan adı için bir A kaydı yapılandırmanız gerekir.

A kaydını, DNS barındırma servisi sunan bir şirketin web sitesinden yapılandırabilirsiniz. Alan adını Yandex sunucularına atadıysanız, A kaydını Connect DNS editöründe yapılandırın.

Kuruma veya alan adına erişim sorunları

Kurumunuzun veya alan adınızın yönetim erişimini kaybettiyseniz şunları deneyebilirsiniz:

İpuçları yardımcı olmadı

Bu sayfada sorununuz için bir çözüm yolu açıklanmıyorsa lütfen Destek Ekibi'ne başvurun.

Destek Ekibi'ne yaz