Yandex.Disk

Yandex.Disk, dosyaları ve notları bulutta depolayan bir servistir. Kurumunuz içinde dosya paylaşmak için Disk'i kullanabilirsiniz.

Disk'e yüklenen dosyalara internete bağlı herhangi bir cihazdan ulaşılabilir. Dosyaları diğer Disk kullanıcılarıyla paylaşabilir veya bağlantı yoluyla dosyalara doğrudan erişim verebilirsiniz.

Servisin kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Disk'in ilgili Yardım bölümünü okuyun.

Kişisel Disk'i kullanma

Varsayılan olarak kurum çalışanları kişisel Yandex.Disk'i kullanabilirler. Yandex.Disk'in her kullanıcısı ücretsiz olarak 10 GB Disk alanı alır.

Çalışanlar, Disk’i tarayıcıda açabilir veya uygulamayı bilgisayara ve akıllı telefona yükleyebilir. Disk uygulaması Windows, macOS, iOS, Android ve Linux için mevcuttur.

Kurumlar için Disk'in bağlanması

Kurum çalışanları için ek Disk alanı almak için Kurumlar için Disk'i bağlayın. Kurumlar için Disk, aşağıdaki özellikleri sunan birkaç farklı tarifeye göre kullanılabilir:

  • Kurumun her bir çalışanı için ek Disk alanı.
  • Ek özellikler: Reklamsız kullanım, öncelikli kullanıcı desteği, açık bağlantılardan sınırsız yükleme, genişletilmiş dosya düzenleme geçmişi.

Mevcut tarifeler hakkında daha fazla bilgi için Kurumlar için Disk'in ilgili Yardım bölümüne gidin.

Kurumlar için Disk'i bağlamak için:

  1. Kurumlar için Disk sayfasına gidin.
  2. Tarife seçin.
  3. Kurumunuzu seçin ve belirtilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edin veya gerekirse yeni bilgiler girin.

Disk'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için çalışanların Yandex.Connect'te kullandıkları hesaplarla Disk'e giriş yapmaları gerekir.