Maliyet hesaplama ve ödeme

Yandex.Connect, tüm ücretli özelliklerin maliyetini hesaplarken, bir ay içinde çalışan sayısının değişimini dikkate alır. Sonraki ayın başında, sunulan hizmetler için ücretlendirme yapılır.

Gelişmiş tarife maliyetini hesaplama

Gelişmiş tarife maliyeti, kurumun çalışan sayısına bağlıdır (ayrıntılı ücretler tarifeler sayfasında verilmektedir). Toplam maliyet, ay boyunca çalışan sayısının değişimine bağlı olarak yeniden hesaplanır.

Uyarı. 1 veya 2 çalışanı olan kurumlar için Gelişmiş tarife, 3 çalışanları varmış gibi hesaplanır.

Örneğin, Ocak ayında çalışan sayısı şu şekilde değiştiyse:

 • 14 gün boyunca 5 çalışan vardı;
 • 7 gün, 6 çalışan vardı;
 • diğer 10 gün ise 4 çalışan vardı.

Aylık toplam kullanıcı sayısı gün sayısına bölünür:

(14 × 5 + 7 × 6 + 10 × 4) / 31 = 4,9 kişi
Daha sonra bu ortalama çalışan sayısı, Gelişmiş tarife fiyatıyla çarpılır (örneğin, ayda 190 Ruble):
4,9 × 190 = 931,61 Ruble

Çalışan sayısı belirlenirken, o gün için hizmete erişimi olan toplam kullanıcı sayısı dikkate alınır.

Örneğin, günün başında 10 çalışanınız vardı. Bunlardan 2'sini sildiniz ve 3 yenisini eklediniz. O gün servise erişimi olan toplam benzersiz kullanıcı sayısı 13 olur. Bu durumda 13 çalışan için ödeme yapılır.

Herhangi bir ay için kullanıcı hesabı sayısının yanlış olduğu tespit edilirse, hizmet maliyeti benzer şekilde düzeltilebilir. Örneğin, kullacı hesapları Ocak ayının bir gününde 6 değil de 4 ise:
-2 / 31 × 190 = -12,26 Ruble

Yandex.Tracker maliyetinin hesaplanması

Yandex.Tracker kullanım maliyeti, erişimi olan çalışanların sayısına bağlıdır (ayrıntılı ücretler tarifeler sayfasında verilmektedir). Toplam maliyet, ay boyunca Yandex.Tracker'a erişimi olan çalışan sayısının değişimine bağlı olarak yeniden hesaplanır.

Örneğin, Ocak ayında Yandex.Tracker'a erişimi olan çalışan sayısı şu şekilde değiştiyse:

 1. 14 gün boyunca 9 çalışan vardı.
 2. 7 gün, 15 çalışan vardı.
 3. kalan 10 gün, 10 çalışan.

Tracker'ın çalışan başına günlük kullanım bedeli, birinci ve üçüncü dönemde şu şekilde gerçekleşir:

93 / 31 = 3 Ruble

Tracker'ın ikinci dönemdeki günlük kullanım bedeli şu şekilde gerçekleşir:

209 / 31 = 6,74 Ruble

Her dönem için, kullanıcı sayısı, gün sayısı ve günlük fiyat ile çarpılır:

(14 × 9 * 3 + 7 × 15 * 6,74 + 10 × 10 * 3) = 1385,7 Ruble

Çalışan sayısı belirlenirken, o gün için hizmete erişimi olan toplam kullanıcı sayısı dikkate alınır.

Örneğin, günün başında Tracker'a 10 çalışanın erişimi var. Bunlardan 2'sinin erişimini iptal edip 3 çalışana yeni erişim verdiniz. O gün Tracker'a erişimi olan toplam benzersiz kullanıcı sayısı 13 olur. Bu durumda 13 çalışan için ödeme yapılır.

Ödeme emri

Yandex.Connect'in her dönemi bir takvim ayına eşittir. Her ayın başında, size, bir önceki dönem için sağlanan hizmetlerin ödeme belgesi iletilir. Ödeme tutarı, Connect'teki hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir. Hesabınızdan tahsilat yapıldığı sırasında yeterli bakiye yoksa, hesap dengeniz eksiye düşebilir.

Borçluluk

Uyarı. Ayın sonunda, hesap dengeniz ekside kalırsa, ücret karşılığı sağlanan tüm servisler askıya alınacaktır. Yandex.Connect'in ücretli servislerini kullanmaya devam etmek için, hesap dengeniz artı değerlere çıkacak şekilde hesabınıza yükleme yapın.
Gelişmiş tarife

Gelişmiş tarifeden baz tarifeye geçerseniz, kurumunuzun bir takım tarife kısıtlamalarını aşması durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda bile, tüm verileriniz görüntülenebilir kalır ancak dosya yükleme, Wiki sayfaları oluşturma veya çalışan ekleme özelliklerini, baz tarifenin sınırlamalarına geri dönene kadar kaybedebilirsiniz.

Örneğin, çalışanlardan biri, gelişmiş tarifede Yandex.Disk'e 400 GB dosya yükledi. Baz tarifede çalışanın sadece 100 GB alana erişimi var. Baz tarifeye geçildiğinde, çalışan 300 GB'lık dosyayı aktarana veya silene kadar yeni dosya yükleyemez. Ancak, zaten yüklenmiş olan dosyalar ile dosyaları taşımak, düzenlemek, bağlantı paylaşmak gibi işlemler yapılabilir.

Yandex.Tracker

Tracker devre dışı bırakıldıktan sonra, kurumun tüm çalışanları Tracker'a erişimlerini kaybedecektir. Servis, devre dışı bırakıldıktan sonra bir ay boyunca verilerinizi saklar. Aboneliğinizi yenilememeyi seçerseniz, veriler silinir.

Hesaba yükleme yapılması

Yandex.Connect'e hesabınıza yükleme yapmak için:

 1. Hesap bakiyeniz sayfasına gidin.

 2. Yükleme için bir miktar belirtin ve Yükle butonuna tıklayın.

 3. Servis ücreti Yandex.Balance servisi aracılığıyla ödenir:

  1. Ödeme yöntemini seçin. Gerçek ve tüzel kişiler için ödeme yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi ödeme yöntemleri sayfasına gidip edinebilirsiniz.

  2. Fatura çıkar butonuna tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

  Yandex.Balance servisi hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili Yardım bölümünü okuyun.