Çalışan ekleme

İşbirliği başlatmak için çalışanlarınızı kurumunuza ekleyin. Alan adınızdaki çalışanlar için hesap oluşturabilir veya Yandex hesaplarıyla kişileri davet edebilirsiniz.

 1. Çalışan hesabı oluşturma
 2. Çalışanları davet et
 3. Çalışanların hesaplarını içe aktarmak

Çalışan hesabı oluşturma

Sınırlama. Çalışan hesaplarını yalnızca kurumun bağlı e-posta alan adı varsa oluşturabilirsiniz.

Bir kuruma en fazla 1000 çalışan eklenebilir. Bu sayıdan daha fazla hesap oluşturmanız gerekiyorsa Destek Ekibi'ne başvurun.

 1. Yandex.Connect’e yönetici olarak giriş yapın.
 2. Tüm çalışanlar sayfasını açın.

 3. Çalışanı eklemek istediğiniz bölüme gidin.

 4. Bölüm sütununun altında Ekle → Çalışan ekle öğesini seçin.

 5. Gerekli alanları doldurun:

  • Genel adres defterinde, sohbetlerde ve alt bölümlerde görünür olan Ad ve Soyad.

  • Doğum tarihi.

  • Cinsiyet.

  • Çalışanın Yandex.Connect'e girmek için kullanacağı ve onun e-posta adresi olacak olan Kullanıcı girişi (örneğin, login@example.com).

  • Yandex.Connect'e girmek için kullandığı şifre; şifrenin onaylanlanması için bir kere daha girilmesi gerekir.

Yandex.Mail hesabınıza veya Yandex.Connect servislerine giriş yapmak için, çalışanın e-posta adresini (örneğin, login@example.com) şifresini girmesi gerekir.

Çalışanları davet et

Zaten Yandex'te kullanıcı hesabı olanları kurumunuza katılmaya davet edebilirsiniz, örneğin login@yandex.com.tr. Bu durumda özel e-posta alan adı çalıştırmak veya çalışanlar için kullanıcı hesapları oluşturmak gerekmez. Davetiye göndermeniz yeterlidir:

Sınırlama. Bir kuruma en fazla 1000 çalışan eklenebilir. Bu sayıdan daha fazla hesap oluşturmanız gerekiyorsa Destek Ekibi'ne başvurun.

Kullanıcıları kuruma davet etmek için:

 1. Yandex.Connect’e yönetici olarak giriş yapın.
 2. Tüm çalışanlar sayfasını açın.

 3. Çalışanları davet etmek istediğiniz bölüme gidin.

 4. Bölüm sütununun altında Ekle → Çalışanları davet et öğesini seçin.

 5. Davet etmek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini listeleyin. Connect, kuruma katılmaya davet eden iletiler gönderir.

 6. Davetiye bağlantısı oluşturmak için, Bağlantı erişimini etkinleştir seçeneğini etkinleştirin. Bağlantı kolayca mesaj uygulamasına gönderilebilir veya sitede yayınlanabilir.

Davet edilen kullanıcılar, Yandex hesaplarıyla kuruma katılabilir veya yeni bir hesap oluşturabilir.

Sınırlama. Davet edilen kullanıcılar başka bir alan adına kayıtlı olan bir hesapla (örneğin login@example.com) kuruma katılamaz.

Çalışanların hesaplarını içe aktarmak

 • Şirketinizde Active Directory dizin hizmeti kullanılıyorsa, onun yardımıyla kullanıcı hesaplarını içe aktarabilir ve otomatik olarak Yandex.Connect'te çalışanların hesaplarını oluşturabilirsiniz.

 • Kurumsal e-posta hizmetini, başka bir e-posta servisinden (hizmeti, kendi sunucunuzdan veya Mail.Ru, Gmail vb. bilindik servislerden alıyor olabilirsiniz) alacak şekilde ayarladıysanız bile, posta kutularını ve içeriklerini Connect’e aktarabilirsiniz. Bu işlemle birlikte, içe aktarılan her bir e-posta kutusu için kurumunuzda yeni bir çalışan hesabı oluşturulmuş olur. Posta kutusunu içeri aktarma hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Posta kutularını içeri aktarma.

Sınırlama. Çalışan hesaplarını yalnızca kurumun bağlı e-posta alan adı varsa oluşturabilirsiniz.

Bir kuruma en fazla 1000 çalışan eklenebilir. Bu sayıdan daha fazla hesap oluşturmanız gerekiyorsa Destek Ekibi'ne başvurun.