Yandex.Eyvah

Neden Yandex "Eyvah" sayfasını gösteriliyor?

Yandex arama sorgunuzu otomatik olarak algıladığı zaman “Eyvah” sayfası gösterilir. Sorgular insanlar tarafından değil programlar tarafından gönderildiği zaman otomatik olarak adlandırılır.

Bazı durumlarda sorguların kimin tarafından gönderildiğini tespit etmek zordur, örneğin birkaç kişi aynı IP adresinden Yandex'i aktif kullanıyorsa. Bu durumlarda Yandex, sadece insanların anlayabileceği harf ve sayı içeren güvenlik resmini gösterir.

Uyarı.

Yandex, arama servisini kullanmaya devam etmek için sadece resimdeki karakterleri sorar; telefon numaranızı, SMS gönderimini, kullanıcı adınızı ya da şifrenizi asla sormaz. Buna benzer taleplerle karşılaşırsanız sahte bir sayfadasınız demektir. Bu durumu safesearch@yandex-team.ru adresine e-posta göndererek bize mutlaka bildirin.

Özellikle otomatik sorgu yapmanız gerekiyorsa Yandex.XML servisini kullanın.

Güvenlik resmini görüyorsam Arama'ya nasıl geri dönebilirim?

Arama sayfasına geri dönmek için resimde gördüğünüz karakterleri girin ve Gönder butonuna tıklayın. Karakterler doğru girildiğinde Yandex bilgisayarınızı uzun bir süre denetlenmiş olarak hatırlayacaktır.

Tarayıcınızda çerez dosyaları kapalı yazısını görüyorsanız çerezleri açın ve ardından güvenlik resmindeki karakterleri girin.

Güvenlik resmini görüntüleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

Tarayıcınızda görsel yükleme özelliğinin etkin olup olmadığını kontrol edin.

Yandex logosunu görüyor fakat güvenlik resmini görüntüleyemiyorsanız tarayıcı eklentilerinin veya güvenlik duvarının ayarlarının yüklemeyi engelleyip engellemediklerini kontrol edin.

İş yerinizde bu sorunla karşılaşırsanız ağ yöneticinize başvurun.

Bilgisayarımı sadece ben kullanıyorum. IP adresimden başka biri ağa nasıl bağlanabilir?

IP adresinizden gelen sorgular sizin bilgisayarınızdan gönderilmemiş olabilir. Bazı internet sağlayıcılar, bazı durumlarda birkaç aboneyi aynı IP adresi altında birleştirebiliyor.

Ortak erişime açık internet ağına bağlandığınız zaman, örneğin bir kafenin Wi-Fi ağına bağlandığınızda, bu kafenin internetine bağlanan herkesle aynı IP adresini kullanmış olursunuz.

Otomatik sorgular gönderen bir virüs bilgisayarınıza bulaşmış olabilir. Sistemi, Dr.Web CureIt ya da “Kaspersky Labs” Virus Removal Tool antivirüs programıyla denetlemenizi öneririz.

Destek Ekibi'ne nasıl ulaşabilirim?

Destek Ekibi'ne soru sormak için iletişim formunu kullanın.