Tarife yönetimi

Sınırlama. Kurumlar için Yandex 360 ücretli tarifeleri bazı ülkelerde kullanılamaz. Ek seçenekleri kullanmak istiyorsanız business@support.yandex.com.tr adresi üzerinden bize ulaşın.
İpucu. İlk kez bir tarifeye bağlanıyorsanız, Kurumun Kurumlar için Yandex 360’a taşınması bölümüne bakın.
 1. Başka tarifeye geçiş
 2. Tarifeyi devre dışı bırakma
 3. Tarifenin düşürülmesi veya devre dışı bırakılması durumunda Yandex Disk alanına ne olur?

Başka tarifeye geçiş

 1. Kurum yöneticisi olarak oturum açın.
 2. Ödeme ve tarife sayfasına geçin.
 3. İstediğiniz tarifenin bilgi kartında Etkinleştir butonuna tıklayın.
 4. Kurumun bakiyesinde yeterli para varsa Değiştir’e tıklayın. Yeterli para yoksa, kullanılabilir yöntemlerden biriyle farkı ödeyin. Kurumdaki yalnızca bir kullanıcı, banka kartıyla hizmetler için ödeme yapabilir: ödeyen.
  Not. Ücretler sayfası çalışan başına maliyeti gösterir, toplam tutar kurumunuzdaki çalışan sayısına bağlıdır. Daha fazla bilgi için Aylık hizmet ücretinin hesaplanması bölümüne gidin.

Tarifeyi devre dışı bırakma

Kurum hesabında yeterli para olmadığında ek Disk alanı otomatik engellenir. Bundan sonra Yandex 360 servislerinde reklamlar görüntülenmeye başlar, Yandex Disk alanınız ve Bültenler'de kullanabileceğiniz e-posta sayısı azalır ve e-posta arşivine erişiminiz engellenir.

Devre dışı kaldıktan itibaren 21 gün içinde bakiyeye para yüklenebilir. Bunun yapılmaması kısıtlamalara neden olacaktır.

Eğer Kurumlar için Yandex 360’ın ücretsiz sürümünü kullanıyorduysanız, kurumunuzun bakiyesine para yüklemek için sizin de 21 gününüz olacaktır.

Tarifenin düşürülmesi veya devre dışı bırakılması durumunda Yandex Disk alanına ne olur?

Yandex Disk alanı küçülür. Bu nedenle, kullanıcıların yükledikleri dosya büyüklüğü kullanılabilir disk alanını aşabilir. Böyle bir durumda, Yandex Disk üzerindeki dosyalarla yapılan işlemler sınırlandırılacaktır. Eğer bir çözüm bulunamazsa, 44 gün sonra Yandex Disk tamamen engellenecektir.

Erişim sınırlaması

Yandex Disk’te boş alan bittiğinde kullanıcılar şunları yapamaz:

 • Yeni dosyalar yüklemek;
 • Dosyaları paylaşmak ve ortak klasörler oluşturmak;
 • Genel bağlantıları kullanarak önceden paylaşılan dosyaları açmak;
 • Daha önce yüklenmiş dosyalarla sınırsız çalışmak.

Kısıtlamaları kaldırmak için borcu ödemeniz, ücretli bir tarifeye geçmeniz veya gereksiz dosyaları silmeniz gerekecektir. Özellikle Çöp Kutusu'nu boşaltmaya dikkat edin: İçindeki dosyalar da Disk'te yer kaplar. Gerekirse dosyaları silmeden önce bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Uyarı. Kısıtlamaları kaldırmazsanız, 44 gün sonra Drive tamamen engellenir.

Tam engelleme

Kısıtlamalar kaldırılmazsa, 44 gün sonra Yandex Disk tamamen engellenir ve kullanıcılar diske erişemez. Diskin engelini kaldırmak ve ona tam erişimi sağlamak için:

 1. Desteğe yazın. E-postada, engellenen hesabın oturum açma bilgilerini belirtin.
 2. Yanıt e-postasının gelmesini bekleyin: Kısıtlamaları kaldırabilmeniz için Yandex Disk’in engelini geçici olarak kaldıracağız.
 3. Yandex Disk engeli kaldırıldığında borcu geri ödeyin, ücretli bir tarifeye geçiş yapın veya gereksiz dosyaların silin. Özellikle Çöp Kutusu'nu boşaltmaya dikkat edin: İçindeki dosyalar da Disk'te yer kaplar. Gerekirse dosyaları silmeden önce bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Uyarı. Yandex Disk’in engeli kaldırılmazsa 6 ay sonra üzerinde depolanan tüm dosyalar kalıcı olarak silinir.