Promosyon kodları

Promosyon kodu nasıl alınır

Bir yarışmaya katıldığınız için, bir promosyonun parçası olarak veya yardımınız için bir teşekkür olarak başka bir kullanıcıdan, Yandex’den veya bir Yandex ortağından hediye olarak alabilirsiniz.

Promosyon kodlarını kullanma kuralları

 • Tek kullanımlık promosyon kodu yalnızca bir kuruma uygulanabilir.
 • Promosyon kodunun etkinleştirilmesi, tarifenin indirimli olarak bağlanması ve indirimin geçerlilik süresi promosyon koşullarında belirtilir.
 • Promosyon kodu, belirtilen süre içinde etkinleştirilmelidir.
 • Promosyon kodunu belirtilen tarihler arasında etkinleştirin. Banka sistemlerinin özellikleri nedeniyle paranın gecikebileceğini ve hemen bakiyenize yatırılamayacağını unutmayın. Para belirtilen tarihten sonra yatırılırsa, tarife indirimsiz etkinleştirilir.
 • Faturalı plan kapsamında ödeme yapıyorsanız promosyon kodu etkinleştirilmez.

Promosyon kodlarının kullanımına ilişkin ayrıntılı kurallar için özel makaleye bakın.

Promosyon kodu nasıl etkinleştirilir

Promosyon kodunu kurumun kullanıcı hesabı veya doğrudan bir bağlantı aracılığıyla etkinleştirin:
 1. Promosyon kodunun verildiği promosyonun şartlarını okuyun ve promosyon kodunun aktivasyon süresini tespit edin. Hediye kodu belirtilen süre içinde etkinleştirilmelidir.
 2. Promosyon kodunu nasıl etkinleştireceğinizi seçin:
  Kurumun kullanıcı hesabı aracılığıyla
  1. Yandex’e giriş yapın ve kurumunuzun kullanıcı hesabına giriş yapın.
  2. Promosyon kodunu aşağıdaki yollardan biriyle girin:
   1. Ödeme ve tarife sekmesine gidin ve Kurumlar için uygulanan tarifeler hakkında daha fazla bilgi bağlantısına tıklayın. Tarifeler bölümünün sağ üst köşesindeki Promosyon kodunu girin’e tıklayın.
   2. Tarife değiştirirken, onay penceresinde Promosyon kodum var’a tıklayın.
  Bağlantı aracılığıyla

  Promosyon kodunu içeren bir bağlantınız varsa, onu takip edin ve promosyon kodunu uygulamak istediğiniz kurumu seçin veya yeni bir kurum oluşturun.

 3. Kodu hangi kurum için kullanacağınızı kontrol edin. Kurumun adı sayfanın sol üst köşesinde görüntülenir.
 4. Kodu girin ve Etkinleştir butonuna tıklayın.
 5. Promosyon kodunun etkinleştirildiğinden emin olun. Ödeme ve tarife sekmesine gidin, sağ üst köşede, Promosyon kodu girildi yazısı görüntülenmelidir.
Önemli. Promosyon kodunu etkinleştirdikten sonra, indirimli tarifeyi etkinleştirmeyi unutmayın: Bu, promosyon tarafından belirtilen süre içinde yapılmalıdır.

İndirimli tarife nasıl etkinleştirilir

Eğer kurumun zaten bağlı bir tarifesi varsa, promosyon koduyla yalnızca yeni bir tarife etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, “Temel” tarife etkinse, “Optimum” veya “Gelişmiş” tarifelerini indirimli olarak etkinleştirebilirsiniz.

 1. Promosyon kodunun verildiği promosyonun şartlarını okuyun ve indirimli tarifeyi hangi ana kadar etkinleştirebileceğinizi öğrenin. Tarife, promosyon tarafından belirtilen süre içinde bağlanmalıdır.
 2. Promosyon kodunu etkinleştirdikten sonra Ödeme ve tarife sekmesine gidin ve Daha üst seçeneğe geç butonuna tıklayın. Ardından, Tarifeler sayfasında istediğiniz tarifeyi seçin ve Etkinleştir’e tıklayın.

Promosyon kodunun süresi dolduğunda ne olur?

Tam tarife bedeli bakiyenizden düşecektir. Eğer promosyon kodunu kullanmadan önce tarifenizin bedeli güncel olana göre farklıysa, ona geri dönemezsiniz.

Halihazırda Kurumlar için Yandex 360 tarifelerinden birine sahipsem promosyon kodu nasıl çalışır?

Eğer Kurumlar için Yandex 360 tarifesini zaten etkinleştirdiyseniz, indirimli olarak yalnızca yeni tarifeyi ödeyebilirsiniz. Örneğin, “Temel” tarife etkinse, “Optimum” veya “Gelişmiş” tarifelerini indirimli olarak etkinleştirebilirsiniz. Eğer “Temel” tarifeyi kullanmaya devam ederseniz, indirimsiz olarak ücretlendirilmeye devam edecektir.

Ödeme indirimi sadece bir kez mi yoksa birkaç kez mi uygulanacak?

Eğer indirim için bir promosyon kodunu etkinleştirir ve bir tarifeyi öderseniz, indirim bu tarife için sonraki otomatik ödemelerde de promosyon koşullarında belirtilen tarihe kadar geçerli olacaktır. Tarifeyi kapatırsanız, indirim geçerli olmayacaktır.

Birkaç promosyon kodu etkinleştirilirse hangisi uygulanır?

En avantajlı olan uygulanacaktır. Eğer o anda girilen promosyon kodlarından daha avantajlı bir promosyon ilgili servis için uygulanıyorsa, bu durumda promosyon kodlarından kaynaklanan değil, ilgili daha avantajlı tarife uygulanacaktır.

Tarife devre dışı bırakılırsa promosyon kodu ve indirim ne olur?

Promosyon kodu geçerliyken tarifeyi kapatırsanız, aktif olmaya devam eder. Bu, tarifeyi indirimli olarak yeniden etkinleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ancak unutmayın: indirim, yalnızca promosyon koşullarında belirtilen tarihe kadar geçerli olmaya devam edecektir.

Promosyon koduyla ilgili sorun

Promosyon kodunu etkinleştiremiyorsanız, promosyonun şartlarına bakarak süresinin dolmadığından emin olun.

Geçerli bir promosyon kodunu kullanamadıysanız veya başka bir sorun oluştuysa, destek servisine yazın.