Adım 1 Tarife seçilmesi ve kurumun bağlanması

 1. Kurumlar için Yandex 360 ile çalışmak için kullanacağınız Yandex kullanıcı hesabınıza giriş yapın.

  Yandex'te kullanıcı hesabınız yoksa, hesap oluşturun.

  Sınırlama. Kurumun sahibi yalnızca login@yandex.ru biçiminde Yandex hesabı olan bir kullanıcı olabilir. Alan adları @yandex.ru'dan farklı olan kullanıcı hesapları kurum oluşturma ve kaydetme işlemleri için kullanılamaz.
 2. Kurumlar için Yandex sayfasına gidin.
 3. Tarife seçtikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayın.
 4. Yeni kurumun sahibini seçin ve Devam et’e tıklayın.
 5. Eğer bir tüzel kişilik veya bireysel girişimci iseniz, lütfen kurumun adres, kayıt ve hesap bilgilerini sağlayın. VKN’yi girin, bilgiler otomatik olarak doldurulacaktır. Takvim ayının sonunda Yandex size kapanış belgelerini gönderecektir: Sağlanmış hizmet tutanağı ve fatura.

  Eğer gerçek kişi iseniz, bilgileri girmenize gerek yoktur. Kapanış belgelerine ihtiyacım yok’a tıklayın.

 6. Banka kartı veya fatura ile bağlantıyı ödeyin. Kurumun statüsüne bağlıdır: Eğer şirket bir tüzel kişi veya bireysel girişimci olarak kayıtlıysa ve bir VKN’si belirtilmişse, tarife ücreti hem kartla hem de faturayla ödenebilir. Eğer Kurumlar için Yandex 360’ı şahıs olarak etkinleştirirseniz, hizmetler için yalnızca kartla ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapıldıktan sonra kurumunuz kaydedilecek ve seçilen tarife onun için etkinleştirilecektir.
  Not. Eğer fatura ile ödemeyi seçtiyseniz, ödemenin ne kadar hızlı yapıldığına bağlı olarak tarifenin bağlanması birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir. Bu süre zarfında kurumun yönetimi mümkün olmaz.
 7. Ayarlarında görüntülenecek kurumun adını belirtin.