Alan adını bağlama

Alan adını bağlamak için alan adının sahibi siz olmalısınız. Alan adınız yoksa, alan adı seçip alan adı kayıt şirketi aracılığıyla seçeceğiniz uygun bir alan adı kaydettirin. Kurumlar için Yandex 360’ta alan adı yalnızca bir kuruma bağlanır. Bir kurumdan başka bir kuruma aktarmak istediğiniz alan adını önceki kurumdan sildikten sonra yenisiyle ilişkilendirin.

Kurumlar için Yandex 360’ta birkaç alan adı eklenebilir. Kurumla ilişkilendirilmiş ilk alan adı birincil alan adı olacaktır, onun üzerine çalışan e-posta kutuları oluşturulabilir. Eklenmiş diğer alan adları, eş alan adları olacaktır.

 1. Ana alan adının bağlanması
 2. Eş alan adının eklenmesi

Ana alan adının bağlanması

Adım 1 Alan adı ekleyin
 1. Kurum yöneticisi olarak oturum açın.
 2. Alan Adları sayfasına geçiş yapın.
 3. Alan adınızı (örneğin example.com gibi) girdikten sonra Alan adı ekle butonuna tıklayın.

  Alan adı Onaylanmamış statüsüyle listeye eklenecektir.

Adım 2 Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın
 1. Alan adının yanındaki Alan adını onayla butonuna tıklayın. Bu onay, hesap yöneticisinin bilgisi dışında hiç kimsenin alan adını bağlamaması için gereklidir.
 2. Yöntemlerden biriyleAlan adını doğrulayın.
 3. Bu onay yöntemi için ekrandaki talimatları yerine getirdikten sonra Alan adını kontrol et’e tıklayın.

  Alan adı denetimi başarısız olursa daha sonra yeniden deneyin. DNS kaydıyla alan adının onaylanması 72 saate kadar sürebilir.

  Alan adını onaylama yöntemini değiştirmek için onayın başarısız olduğunu bildiren iletide Alan adını kontrol et butonuna tıklayın.

 4. Alan adının onaylanmasını bekleyin.

  Sınırlama. İşletmenize ilk alan adını ekliyorsanız, bu alan adı onaylanana kadar Kurumlar için Yandex 360 hizmetindeki diğer eylemleriniz kısıtlanacaktır.
Adım 3 Alan adı DNS kayıtlarını yapılandırma
Uyarı. Verileri başka bir platformdan aktarıyorsanız önce e-posta kutularını içe aktarın, ardından DNS kayıtlarını ayarlayın.

Kayıtlar manuel veya otomatik olarak yapılandırılabilir.

Eş alan adının eklenmesi

Eş alan adı, ana alan adının kısa adıdır.

Eş alan adı bağlandığında çalışanın, ana alan adındaki e-posta kutusuna bağlı ek bir posta adresi oluşur. Daha fazla bilgi için E-posta kutularının eş adlarına/adreslerine (e-posta kutusu alias’larına) bakın.

Bir eş alan adının eklenmesi, ana alan adıyla aynı şekilde yapılmaktadır.

Not. Eş alan adları yalnızca birincil alan adı bağlandıktan sonra eklenebilir. Çalışan kullanıcı hesapları ve e-posta kutuları sadece ana alan adı üzerinde oluşturulabilir.