Eşitleme parametrelerinin ayarlanması

Eşitleme sırasında, belirtilen filtrelere göre Active Directory'de bulunan hesaplar Kurumlar için Yandex 360'a aktarılır. Kurumlar için Yandex 360'a yüklenen hesapların özellikleri Eşitleme nasıl çalışır? bölümünde açıklanmaktadır.

Active Directory'de hesap arama filtreleri ayarlamak için:

 1. Connect Directory Sync uygulamasını başlatın ve Eşitleme ayarları sekmesine geçin.
 2. Arama alanı (DN) alanında, içinde kullanıcı hesapları arayacağınız objenin benzersiz adını (Distinguished Name) belirtin. Örneğin, example.com alan adında hesaplar aramak için değer olarak şunu belirtin: DC=EXAMPLE,DC=COM.
 3. Hesapları belirtilen bölgede aramak için LDAP filtresi alanında filtre belirleyin. Tüm kullanıcı hesapları seçen filtre varsayılan olarak ayarlandı:
  (&(objectCategory=person)(objectClass=user))
  Uyarı. Arama alanı (DN) ve LDAP filtresi alanlarını doldurmayı unutmayın!
 4. Hesapları göreli benzersiz isme (RDN) göre filtrelemek üzere RDN: içeriyor veya RDN: içermiyor alanına, belirtilen metin bölümünün RDN'de aranması için düzenli ifade girin.

  Örneğin, Service bölümündeki kullanıcı hesaplarını arama sonuçlarından çıkarmak için RDN: içermiyor alanına şu ifadeyi girin: .*ou=Service.*.

 5. Aktif durumda olan (özellik değeri UserAccountControl=NORMAL_ACCOUNT olan) kullanıcı hesapları aramak için Yalnızca NORMAL özelliğine sahip hesaplar seçeneğini etkinleştirin. Her türlü kullanıcı hesapları aramak için bu seçeneği devre dışı bırakın.
 6. Active Directory'de engellenen hesapları eşitlememek için Engellenen hesapları atla seçeneğini etkinleştirin.
 7. Kurumun belirli bir bölümüne yeni çalışan hesapları eklemek için Bölüm ID'si alanına bölüm numarasını yazın.
  Not. Bölüm yönetimi için Yandex.Connect'e gidin.
 8. Takvime göre otomatik eşitlemeyi etkinleştirmek için Filtreye göre eşitlemeyi etkinleştir seçeneğini işaretleyin ve eşitleme takvimini ayarlayın.