Yandex Disk denetim kaydı (log)

Denetim kaydı (log), bir kurum yöneticisinin, çalışanların Yandex Disk’teki dosya ve klasörlerle ne yaptığını görebildiği bir olay (log) günlüğüdür.

Denetim kaydı (log), Optimum veya Gelişmiş tarifelerinde kullanılabilir.

Her olay için aşağıdakiler görüntülenir:

  • Tarih ve saat;
  • Olay türü;
  • Dosya veya klasör adı;
  • Dosya veya klasörle çalışan görevli;
  • Dosya veya klasörün sahibi.

Nasıl etkinleştirilir

  1. Soldaki menüden Yandex Disk’in denetim kaydı (log)’nı seçin.
  2. Etkinleştir butonuna tıklayın ve etkinleştirmeyi onaylayın.

Uyarı. 3.7 teklifler maddesine göre, erişim etkinleştirildikten sonra yönetici tüm kullanıcıları bilgilendirmek ve gerekirse yazılı onay almak zorundadır (daha önce yapılmamışsa).

Günlükler nasıl görüntülenir

Genel listede günlükleri görüntüleyebilir, bir olay hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, olayları tarihe göre sıralayabilir ve türe göre filtreleyebilirsiniz.

Günlüklere gitmek için:

  1. Soldaki menüden Yandex Disk’in denetim kaydı (log)’nı seçin.

Dosya ve klasörler ile çalışanların eylemleri hakkındaki bilgiye Olay türü sütunundan ulaşılabilir.

Günlüklerle yapılan işlemler

Çalışanın bir dosya veya klasör üzerindeki eylemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için listeden olayı seçin ve Ayrıntılar butonuna tıklayın: Bilgi, bir açılır pencerede görüntülenecektir.

Olayları parametrelere göre filtreleyebilirsiniz. Olaylar listesinin üzerinde, Filtre’ye tıklayın ve bir veya daha fazla parametreyi seçin. Listede gerekli olaylar görünecektir.

Bir filtre eklemek için simgesine tıklayın. Bir filtreyi kaldırmak için sağındaki simgeye tıklayın. Filtrelemeyi iptal etmek ve tüm etkinlikleri görüntülemek için listenin yukarısındaki Sıfırla’ya tıklayın.