Browser
Tarayıcıdaki öneriler

Bağlantı durumu

Bağlantının durumunu ve güvenliğini takip etmeyi sağlayan simgeler Akıllı Satır'da görüntülenir.

  • : HTTPS protokolünü kullanma işaretidır. Bu protokol verilerin şifrelenerek güvenli şekilde aktarımını sağlar. Web sitesi SSL türü genişletilmiş kontrol sertifikasına (EV) sahiptir. Bu durumlarda alan adı yeşil renkle işaretlenir.
  • : HTTPS protokolünün kullanıldığını fakat sitenin güvenlik sertifikasının EV'den daha az güvenli olduğunu gösterir.
  • : HTTPS protokolünün kullanıldığını ve sitenin geçerli bir EV sertifikası olduğunu fakat sayfaya güvenli olmayan öğelerin yüklendiğini gösterir.
  • : Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
  • : Sayfanın tehlikeli öğeler barındırdığını gösterir.
  • : Sitenin bilgisayarınız için zararlı olabildiğini gösterir. Bu simge, örneğin sayfaya HTTP protokolüne göre güvenilmez bir kaynaktan komut dosyalarının yüklendiğinde görüntülenir.

Bağlantının güvenliği hakkında ayrıntılı bilgi için Akıllı Satır'daki kilit simgesi üzerine tıklayın ve açılan penceredeki Bağlantı sekmesine geçin:

site güvenliği göstergeri
sayfa balığında simger
sayfa başlığında kilit
sertifika güvenilir değil
sertifikanın süresi geçti