Browser
Tarayıcıdaki öneriler

Bağlantı durumu

Bağlantının durumunu ve güvenliğini takip etmeyi sağlayan simgeler Akıllı Satır'ın sağ kısmında görüntülenir.

Bağlantı durumu simgeleri

Dikkat! Bağlantı durumu simgesi genellikle tüm diğer simgelerin sağında ve zıt renkli zeminin üzerinde görüntülenir. Fakat WiFi koruması veya HTTP protokolüne göre çalışan sitelerde Turbo modu etkinleştirildiğinde bu simge sola doğru kayabilir.
Simge Açıklama
HTTP protokolünü kullanma işaretidir.
HTTPS protokolünü kullanma işaretidir. Bu protokol verilerin şifrelenerek güvenli şekilde aktarımını sağlar. Web sitesi SSL türü genişletilmiş kontrol sertifikasına (EV) sahiptir. Bu durumlarda alan adı yeşil renkle işaretlenir.
HTTPS protokolünün kullanıldığını fakat sitenin güvenlik sertifikasının EV'den daha az güvenli olduğunu gösterir.
HTTPS protokolünün kullanıldığını ve sitenin geçerli bir EV sertifikası olduğunu fakat sayfaya güvenli olmayan öğelerin yüklendiğini gösterir.
Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
, Sayfa tehlikeli olabilecek öğeler veya Antişok tarafından engellenen reklamları içerir.
Sitenin bilgisayarınız için zararlı olabildiğini gösterir. Bu simge, örneğin sayfaya HTTP protokolüne göre güvenilmez bir kaynaktan komut dosyalarının yüklendiğinde görüntülenir.

Bağlantı güvenliği hakkında ayrıntılı bilgi alma

Sitenin güvenlik sertifikası, kullandığı şifreleme protokolü veya tehlikeli olabilecek ve engellenmiş içerik gibi bağlantı durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler almak için:

  1. Site sayfasını açın.
  2. Akıllı Satır'ın sağ kısmındaki Protect paneli simgesine tıklayın.
  3. Bağlantı durumunun görüntülendiği blokta açılan pencerede Daha fazla bilgi bağlantısına tıklayın.

site güvenliği göstergeri
sayfa balığında simger
sayfa başlığında kilit
sertifika güvenilir değil
sertifikanın süresi geçti