Browser
Tarayıcıdaki öneriler

Protect paneli

Geçerli güvenlik durumunuz hakkında sizi bilgilendiren ve güvenlik ayarlarına kolay erişim sağlayan Protect paneli Akıllı Satır'ın sağ kısmında yer alarak bir veya birden fazla simge içerir.

Siğer simgelerin sağında ve zıt renkli bir alanın üzerinde bulunan ana simgeye tıklayarak güvenlik durumunuz hakkında ek bilgi alabilir ve güvenlik ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz:

Bağlantı durumu simgesi genellikle ana simge olarak kullanılmakla birlikte kötü amaçlı yazılımlar dağıtan bir siteye geçiş yapıldığında görüntülenen şeklindeki simge gibi çeşitli tehlikelere kullanıcı dikkatini çeken diğer simgeler de gerektiğinde ana simgenin yerini alabilir. WiFi koruması veya HTTP protokolüne göre çalışan bir sitede Turbo modu etkinleştirildiğinde bağlantı durumu simgesi sola doğru kayar.

Bağlantı durumu bilgileri

Güvenlik durumunuz hakkında bilgi almak için Protect panelindeki ana simgeye tıklayın. Kullanılan güvenlik sertifikaları ve şifreleme yöntemleri ya da site için özel izinler hakkında ek bilgi için bağlantı durumunun görüntülendiği blokta açılan pencerede Daha fazla bilgi bağlantısına tıklayın.

Genel güvenlik ayarları

Protect panelinde, iptal edilene kadar tüm ziyaret edilen siteler için geçerli olacak genel güvenlik ayarlarını belirleyebilirsiniz.

  1. Protect panelinin ana simgesine tıklayın.
  2. Açılan penceredeki Genel güvenlik ayarları bloğunda bulunan seçeneklerden birini veya birkaçını kullanın:
İpucu. Protect paneli üzerinden ayrıca Turbo modunu ve WiFi korumasını da etkinleştirebilirsiniz. Yaptığınız ayarlar tarayıcı yeniden başlatılana kadar geçerli kalacaktır.