Kişisel bilgilerin güvenliği ve korunması ile ilgili sorular

Yandex Browser nasıl korunur?

Yandex Browser Protect adındaki özel kendi bir kapsamlı güvenlik sistemini kullanır. Bu sistem, yüklenen dosyaların virüs kontrolünü, virüs barındıran, dolandırıcı veya rahatsız edici reklamlar görüntüleyen sitelerin engellenmesini ve WiFi bağlantılarının, kullanıcı şifrelerinin, banka kartlarının ve tarayıcı ayarlarının güvenliğini sağlar.

Yetişkinlere yönelik içeriği gizleme modu nasıl çalıştırılır?

Çocuklar için uygun olmayacak içeriği filtreleme modunu tarayıcınız üzerinden doğrudan çalıştıramazsınız. Ancak Yandex Arama'da etkinleştirebilirsiniz.

JavaScript desteği nasıl devre dışı bırakılır?

Примечание. JavaScript desteği varsayılan olarak etkindir.

JavaScript kullanılmasını önlemek için:

  1. Site sayfasını açın.
  2. Akıllı Satır'da bağlantı durumu simgesine tıklayın.
  3. Protect paneli açılır. Bağlantı durumunun açıklandığı bölümde Daha fazla bilgi'ye tıklayın.
  4. Eklentiler bloğunun JavaScript alanındaki listeden Bu sitede her zaman engelle öğesini seçin.

Tarih ve saat hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Güvenli bağlantıyı garanti eden site sertifikaları sınırlı bir geçerlilik süresine sahiptir. Sertifikanın süresi geçmişse o siteye veri iletmek güvenli olmaz. Bu nedenle tarayıcı, güvenlik sertifikası geçersiz olan siteleri engeller. Öte yandan, bilgisayarınızın saati yanlış ayarlıysa tarayıcı ilgili sitenin sertifikasının geçerli olup olmadığını belirleyemez. Bu durumda şöyle bir uyarı görürsünüz:

Sitede çalışmaya devam etmek için Tarihi ve saati güncelle butonuna tıklayın. Açılan sistem ayarlarında ayarlayın ve sonra da tarayıcıdaki sayfayı yenileyin.