Kişisel bilgilerin güvenliği ve korunması ile ilgili sorular

Yandex Browser nasıl korunur?

Yandex Browser Protect olarak adlandırılan kendi kapsamlı güvenlik sistemini kullanır. Bu sistem; yüklenen dosyaların virüs kontrolünü, virüs barındıran, dolandırıcı olan veya rahatsız edici reklamlar gösteren sitelerin engellenmesini ve WiFi bağlantılarının, kullanıcı şifrelerinin, banka kartlarının ve tarayıcı ayarlarının güvenliğini sağlar.

Çocuklar için filtrenin etkinleştirilmesi

Çocuklar için uygun olmayacak içeriği filtreleme modunu Yandex Browser üzerinden doğrudan çalıştıramazsınız. Ancak Yandex Arama içinde yetişkinlere yönelik sayfaları filtreleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

JavaScript desteğinin devre dışı bırakılması

Not. JavaScript desteği varsayılan olarak etkindir.

JavaScript kullanılmasını önlemek için:

  1. Site sayfasını açın.
  2. Akıllı Satır'da bağlantı durumu simgesine tıklayın.
  3. Protect paneli açılır. Bağlantı durumunun açıklandığı bölümde Daha fazla bilgi'ye tıklayın.
  4. Eklentiler bloğunun JavaScript alanındaki listeden Bu sitede her zaman engelle öğesini seçin.

Saat hatasının düzeltilmesi

Güvenli bağlantıyı garanti eden site sertifikaları sınırlı bir geçerlilik süresine sahiptir. Sertifikanın süresi geçmişse o siteye veri iletmek güvenli olmaz. Bu nedenle Yandex Browser, güvenlik sertifikası geçersiz olan siteleri engeller.

Öte yandan, bilgisayarınızın saati yanlış ayarlıysa Yandex Browser ilgili sitenin sertifikasının geçerli olup olmadığını belirleyemez. Bu nedenle siteyi açtığınızda, “saatinizin ileri olduğu” veya “geri kaldığı” ile ilgili bir mesaj görürsünüz.

Sitede çalışmaya devam etmek için Tarihi ve saati güncelle butonuna tıklayın. Açılan sistem ayarlarında doğru tarihi ve saati ayarların ve sonra da tarayıcıdaki sayfayı güncelleyin.