Protect: Şifre eşitleme

Bilgisayarlarınızda, akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde Yandex Browser'a kaydettiğiniz şifreleri eşitleyebilirsiniz. Eşitleme işlemi sırasında, şifre deposunun bir kopyası şifrelenmiş biçimde Yandex sunucularına gönderilir ve sonra da eşitlenmiş diğer cihazlara iletilir. Aynı anda, diğer cihazlardaki şifreler de mevcut akıllı telefondaki depoya eklenir.

 1. Şifre eşitlemenin avantajları
 2. Eşitlemenin devre dışı bırakılması ve etkinleştirilmesi
 3. Şifre eşitleme hatası

Şifre eşitlemenin avantajları

 • Kayıtlı şifreler, tüm cihazlarınızdaki formlara otomatik olarak girilir.
 • Dolayısıyla telefonunuzun arızalanması durumunda bunları sunucudan tekrar indirerek kurtarabilirsiniz.
İpucu. Şifrelerinizi Yandex dahil hiç kimsenin çözememesi için ana şifre oluşturun.

Eşitlemenin devre dışı bırakılması ve etkinleştirilmesi

Eşitleme açıldığında şifre eşitleme özelliği varsayılan olarak otomatik açılır.

Eşitlemenin kapatılması durumunda şifre eşitleme de kapatılır. Yalnızca şifreler ve kartlar eşitlemesini devre dışı bırakmak için:

 1.  → Ayarlar'a tıklayın.
 2. Eşitleme satırına tıklayın.
 3. Şifreler özelliğini kapatın.

Şifre eşitleme hatası

Akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlarınızda farklı ana şifreler oluşturulduysa eşitleme sırasında bir çakışma meydana gelebilir. Örneğin, bilgisayarda bir ana şifre, telefonda ise başka bir şifre girgirdiğinizi ve ardından telefonu bilgisayarla eşitlediğinizi düşünelim. Bu tür durumlarda tarayıcı, birleşik belleği şifrelemek için hangi ana şifreyi kullanacağını anlayamaz.

Çakışmayı çözmek için:

 1.  → Ayarlar'a tıklayın.
 2. Şifreler bloğuna geçin.
 3. Şifreler eşitlenmesin bağlantısına tıklayın.
 4. Mevcut telefonda oluşturulmuş ana şifrenizi girin.
 5. Bellekleri diğer ana şifrelerle şifrelenmiş cihazlar listesi açılır.
 6. Ana şifreyi hatırlamadığınız cihazlardaki şifreler birleşik belleğe eklenemez. Cihaz adının sağında bulunan simgesine tıklayarak, ilgili cihazlardan şifreleri silin.
 7. Listede sadece ana şifreyi hatırladığınız cihazlar kaldığında Bu cihazdaki depolama alanıyla birleştir satırına tıklayın.
 8. Sırasıyla çakışan her bir cihaz için ana şifreyi girin.

Listede kalan tüm cihazlardaki şifreler birleştirilecektir. Belleğin şifrelenmesi için mevcut telefonda oluşturulan ana şifre kullanılacaktır.

Not. Mevcut akıllı telefonda geçerli bir ana şifre oluşturup eşitlediyseniz ve daha sonra akıllı telefona yeniden tarayıcı yükleyip tekrar ana şifre oluşturduysanız benzer bir hata meydana gelebilir. Bu durumda, yeni ve eski şifre deposunu birleştirmeniz gerekir; bunu yaparken tarayıcı, ayrı bir cihazda kayıtlıymış gibi, mevcut akıllı telefondan eski şifre deposunu gösterir.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.