Mobil Browser (iPhone)

Ücretli abonelik uyarıları

Mobil abonelikler internet üzerinden yapılan ödemeleri kolaylaştırır. Bir ödeme işlemini tamamlamanız için mobil şebeke operatörünüzün web sitesine geçiş yaparak onayınızı bir butona tıklayarak doğrulamanız yeterli olur. Ancak bazı site sahipleri bu kolaylığı kötüye kullanarak sizi haberiniz olmadan ücretli servislere abone olmaya zorlayabilirler.

Mobil abonelik sayfaları mobil şebeke operatörlerinin web sitelerine yerleşik olmasına karşın bunların içeriği üçüncü taraf şirketlerden sağlanır. Bu şirketlerin kimileri söz konusu hizmetin ücretli olduğunu kasıtlı olarak gizleyerek ödeme butonuna Daha fazla bilgi veya Giriş yap gibi yanıltıcı yazılar yerleştirebilirler. Sayfanın alt kısmında küçük harflerle yazılan şartları okumadan bu butona tıklamanız, mobil telefon hesabınızdan genellikle birkaç lira çekilmesiyle sonuçlanabilir.

Böyle bir sayfa açtığınızda Yandex.Browser size bu konuda bir uyarı mesajı gösterir. Abonelik ücretini ödemek niyetinde olmadığınız sürece Ödeme içlemine geç butonuna kesinlikle tıklamamanızı öneririz.