Erişilebilirlik özellikleri

Kullanıcılarını önemseyen Yandex, Yandex Browser'ı ve diğer servislerini kullanan engelli kişiler için kullanımı kolaylaştırmaya yönelik çalışır.

 1. VoiceOver desteği
Mevcut fonksiyonlar

Yandex Browser'da mevcut tüm özellikler henüz uygulanmadı; yine de fonksiyonların büyük bir kısmı kullanılabiliyor.

 1. Yandex Browser'a kullanıcı girişi ve bundan çıkış yapma.
 2. Diğer cihazlarla veri eşitlemesi.
 3. Arama sorguları, sitelere geçiş yapma.
 4. Açık sekme yönetimi: Daha önce açılan sekmelerin listesini görüntüleyebilir, sekmeleri güncelleyebilir, açıp kapatabilirsiniz.
 5. Geçmiş yönetimi: Geçmişi görüntüleyebilir, bağlantıları açabilir, geçmişi temizleyebilirsiniz.
 6. Dosyaları indirme ve indirilenler sihirbazı aracılığıyla indirilen dosyalarla çalışma.
 7. Çevrimiçi elektronik asistan Alisa, Akıllı Kamera, arayan kimliği belirleme (Numara Belirleyici), Yandex İstasyon yönetimi.
 8. Yandex Browser ayarları.
 9. İçerik menüsü.
 10. Bağlantıları kopyalayıp diğer uygulamalara gönderme.
 11. Kişisel verilere (şifrelere, banka kartlarına) hızlı erişim.
 12. Akıllı telefon ekranında görüntülenen bildirimlerin seslendirilmesi.

VoiceOver desteği

Yandex Browser, VoiceOver ekran erişim programını destekler. Bu program, ekranda görüntülenen her şeyi seslendirir, kullanıcı ise parmak hareketleri ile işlemleri kontrol eder.

VoiceOver'ı başlatmak için cihaz ayarlarını açın ve Erişilebilirlik Ayarları'na gidip VoiceOver seçeneğini etkinleştirin. Ya da Siri'nin bunu yapmasını isteyin.

Aradığınız bilgiyi Yardım'da bulamaz veya Yandex Browser ile çalışırken sorun yaşarsanız lütfen bize ulaşın. Neler yaptığınızı ve yaptıklarınızın ne tür sonuçlar getirdiğini açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsünü de ekleyin. Bu şekilde size daha hızlı yardım edebiliriz.

Not. Yandex servislerinin çalışması ile ilgili sorunların çözümlenmesi için servislerin destek ekipleri ile iletişime geçin:
Masaüstü Yandex Browser
Masaüstü Yandex Browser sorunları ile ilgili doğrudan Browser'dan yazın:  → Gelişmiş → Sorun bildir veya form yoluyla.
Mobil uygulama Alisa'lı Yandex
Yandex ana sayfası
Sorunuz Yandex ana sayfasıyla ilgiliyse (tasarım temasını değiştirme, ana sayfa bloklarını veya servis simgelerini yapılandırma vb.) formu kullanın. Yandex ana sayfa hakkında soru seçeneğini seçin.
Yandex Mail
Yandex Mail işleyişi hakkında (reklamları devre dışı bırakma, diğer kutulardan e-posta toplamayı yapılandırma, silinen e-postaları kurtarma, spam'e düşen e-postaları bulma vb.) formu kullanarak yazın.
Arama ve sonuçlar
Web Arama'nın çalışması ve arama sonuçları hakkında (arama sonuçlarında sitenin sıralaması, yanlış arama sonuçları vb. hakkında) bildirimlerinizi bu formu kullanarak gönderin.