Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma

Mobil Yandex Browser, dosyalar indirilirken bunların virüs içerip içermediğini kontrol eder ve kötü amaçlı yazılım içeren sayfaları engeller.

  1. Tehlikeli sayfaları engelleme
  2. İndirilen Dosyaların Güvenlik Kontrolü

Tehlikeli sayfaları engelleme

Sayfayı açtığınızda Yandex Browser, bu sayfayı virüslü kaynaklar veritabanından kontrol eder. Veritabanı kontrolü sonucunda tespit edilen sayfa açılmaz. Ekranda bir bildirim görüntülenir ve Akıllı Satır'da simgesi belirir. Uyarıyı yok sayarak tehlikeli içerik bulunan bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Uyarı. Ancak bunu yapmamanızı öneririz. Kötü amaçlı kodlar bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir veya başkalarının kişisel bilgileriniz ile çevrimiçi ödeme verilerinize erişmesine yol açabilir.

İndirilen Dosyaların Güvenlik Kontrolü

İnternetten yükleyeceğiniz dosyalar kötü amaçlı yazılımlar barındırabilir. Bu nedenle tarayıcınız yüklenmek üzere olan tüm arşivleri ve yürütülebilir dosyaları hem açık şekilde hem de arka planda denetler.

İndirilen dosya zararlı program içeriyorsa tarayıcı sizi uyarır ve dosyayı silmenizi önerir.

Uyarı. Zararlı kodu aktif hale getirebilecekleri için denetimden geçmeyen dosyaları açmamanızı öneririz.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle kullanıcı destek uzmanlarımıza sorununuzu çözüp gidermelerinde yardımcı olursunuz.