Ücretli abonelik uyarıları

Telefon numaranızı fark etmeden ücretli bir servisin abonesi yapmanız çok kolay, sadece sitedeki bir butona tıklamanız yeterli. Siz ücretli bir abonelik butonunu tıklamak üzereyken Mobil Yandex.Browser size bir uyarı mesajı gösterir. Böylelikle bu tür servislere her zaman bilerek ve isteyerek abone olursunuz.

Ücretli abonelikler nedir?

Ücretli abonelikler, internet hizmetlerinin ücretlerini ödemek için bir yoldur. Ücretli abonelik aracılığıyla mobil telefon numaranız için telesekreter servisi çalıştırabilir veya hava durumu tahmini bilgilerinin size her gün SMS mesajıyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aboneliğinizi başlatmak için genellikle mobil şebeke operatörünüzün web sitesine geçiş yaparak onayınızı bir butona tıklayarak doğrulamanız yeterli olur. Fakat bazı web siteleri mobil servislere abone olmanın kolaylığını kötüye kullanarak müşterileri gereksiz ücretli servislere sessizce bağlayabilirler.

Ücretli abonelik sayfaları mobil şebeke operatörlerinin web sitelerine yerleşiktir fakat içerikleri üçüncü taraf şirketler tarafından sağlanır. Bazı şirketler, servisin ücretli olmasını gizlemek için aboneliği doğrulama butonuna Oynat veya Giriş yap gibi aldatıcı yazılar yerleştirmek veya servisin ücretli olduğunu açıklayan bilgileri küçük karakterlerle yazmak veya ekran kapsamının dışına yerleştirmek gibi her türlü yollara başvururlar. Böyle durumlarda servis kullanım koşullarını okumadan abonelik doğrulama butonuna tek bir kere tıklamanız sonucunda mobil hesabınızdan otomatik olarak her gün para kesilebilir.

Ücretli abonelik uyarıları

Mobil şebeke operatörünün ücretli abonelik bağlantılarını içeren sayfası açıldığında Yandex Browser özel mesajı ve ayrıca Akıllı Satır'ın sağ kısmındaki simgesini görüntüleyerek sizi durum hakkında uyarır. Abonelik ücreti ödemek istemediğiniz sürece Ödeme işlemine geç butonuna kesinlikle tıklamamanızı öneririz.