Protect: Güvenlik simgeleri

Site güvenlik düzeyi Akıllı Satır'da bağlantı durumu simgeleri yardımıyla gösterilir.

Simge Açıklama
HTTP protokolünü kullanma işaretidir.
Şifreleme uygulandığı için güvenli veri aktarımını sağlayan HTTPS protokolü kullanılır. Sitede banka kartı numarası gibi gizli bilgileri girmeden önce başlıkta böyle bir simgenin bulunduğundan emin olun.
Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
Sayfa içeriğinin bir kısmı Antişok ile engellendi.
Sayfa, tabletiniz için tehlikeli olabilir. Örneğin, sitenin güvenlik sertifikası iptal edilmiş veya eski olabilir.

Akıllı Satır'da simgeye bastığınızda ekranda bağlantı durumunun detaylarını görebileceğiniz ve aşağıdakileri açıp kapatabileceğiniz Protect paneli gösterilir:

Yardım'da bilgi bulamadıysanız veya mobil Yandex Browser'da bir sorun yaşıyorsanız lütfen tüm eylemlerinizi adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.

Not. Yandex servislerinin çalışmasıyla ilgili sorunlar için bu servislerin Destek Ekibi'ne başvurun:
Masaüstü Yandex Browser
Masaüstü Yandex Browser sorunları ile ilgili doğrudan Browser'dan yazın:  → Gelişmiş → Sorun bildir veya form yoluyla.
Mobil uygulama Alisa'lı Yandex
Yandex ana sayfası
Sorunuz Yandex ana sayfası ile ilgili ise (tasarım temasını değiştirme, ana sayfa bloklarını veya servis simgelerini yapılandırma, Yandex Money bulma vb.) formu kullanarak yazın. Yandex ana sayfa hakkında soru seçeneğini seçin.
Yandex Mail
Yandex Mail işleyişi hakkında (reklamları devre dışı bırakma, diğer kutulardan e-posta toplamayı yapılandırma, silinen e-postaları kurtarma, spam'e düşen e-postaları bulma vb.) formu kullanarak yazın.
Arama ve sonuçlar
Arama ve sonuçlar hakkında (arama sonuçlarında sitenin sıralaması, yanlış arama sonuçları vb.) formu kullanarak yazın.