Protect: Sitelerin güvenlik göstergeleri

Sitenin güvenlik düzeyi Akıllı Satır'da aşağıdaki simgeler yardımıyla gösterilir.

Simge Açıklama
HTTP protokolünü kullanma işaretidir.
Şifreleme uygulandığı için güvenli veri aktarımını sağlayan HTTPS protokolü kullanılır. Sitede banka kartı numarası gibi gizli bilgileri girmeden önce başlıkta böyle bir simgenin bulunduğundan emin olun.
Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
Sayfa içeriğinin bir kısmı Antişok ile engellendi.
Sitenin tabletiniz için zararlı olabileceğini gösterir. Örneğin, sitenin güvenlik sertifikası iptal edilmiş veya eski olabilir.

Akıllı Satır'da simgeye bastığınızda ekranda bağlantı durumunun detaylarını görebileceğiniz ve aşağıdakileri açıp kapatabileceğiniz Protect paneli gösterilir:

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.