Protect: Şifre Yöneticisi

Uyarı. Bu özellik, geliştirme aşamasında olduğu için tüm kullanıcılar için geçerli değildir.

Çok sayıda farklı şifreyi ezberlemek zordur. Bu nedenle, kullanıcılar farklı siteler için aynı şifreleri kullanır, bunları bilgisayardaki bir dosyada saklar veya bir kağıda yazarlar. Tüm bu yöntemler elverişsiz ve güvensizdir. Bu sorunun çözümünde kimlik doğrulama verilerinizi güvenli bir şekilde korunan bir yerde saklayan ve bunları otomatik olarak sitelerdeki formlara ekleyen özel şifre yöneticileri yardımcı olur.

Not. Şifre Yöneticisi'nin ek bir avantajı, kimlik avına karşı sağladığı korumadır. İnsanların aksine, program görsel imitasyonlara karşı bağışıklık kazanmıştır ve bu nedenle bir kimlik avı sitesinde giriş formuna kullanıcı adı ve şifre girmez.

Mobil Yandex Browser, kendi Şifre Yöneticisi'ne sahiptir. Bu Şifre Yöneticisi'ni kullanarak sitelere ilişkin kullanıcı adlarını ve şifreleri kolaylıkla gözden geçirebilir, silebilir veya değiştirebilirsiniz. Eşitleme özelliği, Yandex'in güvenli sunucularında bir şifre deposu tutmaya imkan tanır ve tüm cihazlarınızdan bu depoya erişebilmenizi sağlar.

Tarayıcı bu şifreleri kodlarken, sadece sizin bildiğiniz bir ana şifreyi anahtar olarak kullanır. Unutmanız halinde şifreleri kurtarabilmek için bir yedek şifreleme anahtarı oluşturun.

Şifre Yöneticisi fonksiyonlarının ayrıntıları: