Protect: Şifre eşitleme

Bilgisayarlarınızda, akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde Yandex Browser'a kaydettiğiniz şifreleri eşitleyebilirsiniz. Eşitleme işlemi sırasında, şifre deposunun bir kopyası şifrelenmiş biçimde Yandex sunucularına gönderilir ve sonra da eşitlenmiş diğer cihazlara iletilir. Aynı anda, diğer cihazlardaki şifreler de mevcut tabletteki depoya eklenir.

 1. Şifre eşitlemenin avantajları
 2. Eşitlemenin devre dışı bırakılması ve etkinleştirilmesi
 3. Şifre eşitleme hatası

Şifre eşitlemenin avantajları

 • Kayıtlı şifreler, tüm cihazlarınızdaki formlara otomatik olarak girilir.
 • Tabletinizin arızalanması durumunda şifreleri sunucudan kurtarabilirsiniz.
İpucu. Şifrelerinizi Yandex dahil hiç kimsenin çözememesi için ana şifre oluşturun.

Eşitlemenin devre dışı bırakılması ve etkinleştirilmesi

Eşitleme açıldığında şifre eşitleme özelliği varsayılan olarak otomatik açılır.

Eşitlemenin kapatılması durumunda şifre eşitleme de kapatılır. Yalnızca şifrelerin ve kartların eşitlemesini devre dışı bırakmak için:

 1.  → Ayarlar yolunu takip edin.
 2. Eşitleme satırına tıklayın.
 3. Şifreler özelliğini kapatın.

Şifre eşitleme hatası

Akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlarınızda farklı ana şifreler oluşturulduysa eşitleme sırasında bir çakışma meydana gelebilir. Örneğin, bilgisayarda bir ana şifre, tablette ise başka bir şifre girmeniz ve ardından tableti bilgisayarla eşitlemeniz durumunda. Bu tür durumlarda tarayıcı, birleşik belleği şifrelemek için hangi ana şifreyi kullanacağını anlayamaz.

Çakışmayı çözmek için:

 1.  → Ayarlar yolunu takip edin.
 2. Şifreler bloğuna geçin.
 3. Şifreler eşitlenmesin bağlantısına tıklayın.
 4. Bu tablette oluşturulmuş ana şifrenizi girin.
 5. Bellekleri diğer ana şifrelerle şifrelenmiş cihazlar listesi açılır. Bundan sonraki işlemleri sürdürmeniz, diğer cihazlarda oluşturulan ana şifreleri hatırlayıp hatırlamamanıza bağlıdır.
  Uyarı. Cihaz adının sağındaki simgesine tıkladıktan sonra, cihazınızdan şifreleri silmiş olacaksınız.
 6. Ana şifreyi hatırlamadığınız cihazlardaki şifreler, birleşik belleğe eklenemez. Bu tür cihazlar için aşağıdaki seçenekler mevcuttur:
  • Cihazda yedek şifreleme anahtarı oluşturduysanız bu cihazdaki ana şifreyi mevcut tabletin ana şifresiyle değiştirerek sıfırlayın. Cihaz verilerinin eşitlenmesi için bir süre bekleyin.
  • Cihazda yedek şifreleme anahtarı oluşturmadıysanız bu cihazdaki şifreleri kaldırmanız gerekir. Bunun için cihaz adının sağındaki simgesine tıklayın.
  • Ayrıca eşitleme hatasını çözümlemeniz şart değildir. Bu durumda şifre eşitlemesi yapılmaz (tarama geçmişi, Favoriler ve diğer veriler eşitlenmeye devam eder).
 7. Listede yalnızca Ana şifreyi hatırladığınız cihazlar kaldığında Bu cihazdaki parolalarla birleştir öğesine tıklayın.
 8. Sırasıyla çakışan her bir cihaz için ana şifreyi girin.
 9. Birleştirdikten sonra açılan pencerede Tamam öğesine tıklayın.

Listede kalan tüm cihazlardaki şifreler birleştirilecektir. Belleğin şifrelenmesi için mevcut tablette oluşturulan ana şifre kullanılacaktır.

Not. Mevcut tablette geçerli bir ana şifre oluşturup eşitlediyseniz ve daha sonra tablete yeniden tarayıcı yükleyip tekrar ana şifre oluşturduysanız benzer bir hata meydana gelebilir. Bu durumda, yeni ve eski şifre deposunu birleştirmeniz gerekir; bunu yaparken tarayıcı, ayrı bir cihazda kayıtlıymış gibi, mevcut tabletten eski şifre deposunu gösterir.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.