Protect: Şifre kaydetme

Şifrenizi siteye ilk girdiğinizde Mobil Yandex Browser size bu şifreyi kaydetmeyi önerir. Siteye yapılan sonraki ziyaretlerde kayıtlı şifre otomatik olarak girilir.

  1. Otomatik şifre kaydetme
  2. Şifre oluşturucu
  3. Otomatik şifre girme
  4. Kullanıcı adları arasında geçiş yapma

Otomatik şifre kaydetme

Uyarı. Verilerinizi korumak için tüm sitelerde karmaşık ancak hatırlaması kolay şifreler kullanın.

Varsayılan olarak tarayıcı sitede girdiğiniz şifreyi kaydeder. Eğer bu sizin için uygun değilse, şifre girildiğinde sanal klavyede açılan Şifreyi tarayıcıda kaydet seçeneğini devre dışı bırakın.

Daha önceden ana şifreoluşturduysanız lütfen girin. Ana şifre kodlama algoritmasında kullanılır ve sadece siz hatırlayabildiğiniz için şifre deposunu güvenli bir şekilde korur.

Şifre oluşturucu

Otomatik oluşturulan şifrenin kırılması zordur çünkü harf, sayı ve noktalama işaretlerinden oluşan rastgele bir dizidir. Böyle bir şifreyi hatırlamanıza gerek yoktur çünkü yönetici bu şifreyi otomatik olarak forma ekleyecektir ve bu şifreyi istediğiniz zaman görebilirsiniz. Depolanan şifreleri korumak için ana şifreyi kullanın.

Şifre oluşturmak için:

  1. Giriş alanını tıklayın.
  2. Sanal klavyede oluşturulan şifreye tıklayın (tarayıcı kayıt veya şifre değiştirme formunu algıladıktan sonra otomatik olarak görüntülenir).

Oluşturulan şifre depoya eklenir.

Otomatik şifre girme

Kullanıcı adınızı girin. Kullanıcı adınızı girdikçe sanal klavyeden bu siteye giriş yaptığınız kullanıcı adları görülür. Bunlardan birini seçtikten sonra kullanıcı adı ve şifresi, form alanlarına girilir.

Daha önce ana şifre oluşturduysanız kullanıcı adı seçtikten veya girdikten sonra bu şifreyi de girmeniz gerekir. Bu, tarayıcınızın site şifresini çözmesi ve forma yerleştirmesi için gereklidir.

Kullanıcı adları arasında geçiş yapma

Siteye başka bir kullanıcı adı altında girmek için, imleci kullanıcı adı giriş alanına yerleştirin. Tarayıcı, sanal klavyenin üstünde farklı sitelerde kullandığınız kullanıcı adları listesini görüntüler. Bunlardan uygun olanı seçin.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.