Protect: Ücretli abonelikler uyarıları

Bugünlerde mobil telefon üzerinden ücretli bir servise abone olmak için ilgili sitedeki tek bir butona tıklamanız yeterli. Mobil Yandex Browser ücretli abonelikler konusunda sizi uyarır, böylece yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan abonelikleri kabul edersiniz.

  1. Ücretli Abonelikler Nedir?
  2. Ücretli abonelik uyarıları

Ücretli Abonelikler Nedir?

Ücretli abonelikler, internet hizmetlerinin ücretlerini ödemek için bir yoldur. Ücretli abonelik aracılığıyla mobil telefon numaranız için telesekreter servisi çalıştırabilir veya hava durumu tahmini bilgilerinin size her gün SMS ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aboneliğinizi başlatmak için genellikle mobil şebeke operatörünüzün web sitesine geçiş yaparak onayınızı bir butona tıklayarak doğrulamanız yeterli olur. Fakat bazı web siteleri mobil servislere abone olmanın kolaylığını kötüye kullanarak müşterileri gereksiz ücretli servislere bağlayabilirler.

Ücretli abonelik sayfaları mobil şebeke operatörlerinin web sitelerine yerleşik olmasına karşın bunların içeriği üçüncü taraf şirketlerince sağlanır. Bazı şirketler, servisin ücretli olmasını gizlemek için aboneliği doğrulama butonuna Oynat veya Giriş yap gibi aldatıcı yazılar yerleştirmek veya servisin ücretli olduğunu açıklayan bilgileri küçük karakterlerle yazmak veya ekran kapsamının dışına yerleştirmek gibi yollara başvurur. Böyle durumlarda servis kullanım koşullarını okumadan abonelik doğrulama butonuna tıklamanız sonucunda mobil hesabınıza otomatik olarak her gün bir ücret yansıtılabilir.

Ücretli abonelik uyarıları

Mobil operatörün ücretli abonelik gerektiren bir sayfasına geçtiğinizde Yandex Browser sizi bu konuda uyarır; Browser penceresinde bir mesaj ve Akıllı Satır’da simgesi görüntülenir. Abonelik ücreti ödemek istediğinize kesinlikle eminseniz Ödeme işlemine geç butonuna tıklayın.

Yardım'da bilgi bulamadıysanız veya mobil Yandex Browser'da bir sorun yaşıyorsanız lütfen tüm eylemlerinizi adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.

Not. Yandex servislerinin çalışmasıyla ilgili sorunlar için bu servislerin Destek Ekibi'ne başvurun:
Masaüstü Yandex Browser
Masaüstü Yandex Browser sorunları ile ilgili doğrudan Browser'dan yazın:  → Gelişmiş → Sorun bildir veya form yoluyla.
Mobil uygulama Alisa'lı Yandex
Yandex ana sayfası
Sorunuz Yandex ana sayfası ile ilgili ise (tasarım temasını değiştirme, ana sayfa bloklarını veya servis simgelerini yapılandırma, Yandex Money bulma vb.) formu kullanarak yazın. Yandex ana sayfa hakkında soru seçeneğini seçin.
Yandex Mail
Yandex Mail işleyişi hakkında (reklamları devre dışı bırakma, diğer kutulardan e-posta toplamayı yapılandırma, silinen e-postaları kurtarma, spam'e düşen e-postaları bulma vb.) formu kullanarak yazın.
Arama ve sonuçlar
Arama ve sonuçlar hakkında (arama sonuçlarında sitenin sıralaması, yanlış arama sonuçları vb.) formu kullanarak yazın.