Titreşim kullanımı

Not. Titreşim ayarı, sadece titreşim modunu destekleyen cihazlar için mevcuttur.

Mobil site geliştiricileri, onayınız olmadan tabletinizde Vibration API aracılığıyla titreşim modunu açabilir. Bu arayüz dokunmatik iletişim gereken durumlar için geliştirilmiştir. Bu arayüz, çevrimiçi oyunlarda (nişancılık veya araba yarışı oyunları gibi) veya işitme engelli kullanıcılar için sesli sinyallerin tekrarlanmasında kullanılabilir.

Dolandırıcılık amaçlı siteler, kullanıcıların dikkatini çekmek ve onları dolandırmak amacıyla titreşim özelliğini kullanabilmektedir. Bu nedenle Mobil Yandex Browser'da Vibration API özelliği varsayılan olarak kapalıdır.

Not. Bu özellik site bildirimleri için etkindir. Bu tür bildirimlerin gönderilmesi için Web Notifications API kullanılır. Mobil Yandex Browser'da bildirimler için titreşim devamlı etkindir.
Sitelerin titreşimi kullanmasına nasıl izin verilir?
  1.  → Ayarlar yolunu takip edin.
  2. Gelişmiş bloğunda Site olanakları seçeneğine tıklayın.
  3. Sitelerin titreşim kullanmasına izin ver özelliğini açın.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.