Titreşim kullanımı

Not. Titreşim ayarı, sadece titreşim modunu destekleyen cihazlar için mevcuttur.

Mobil site geliştiricileri onayınız olmadan tabletinizde Vibration API kullanarak titreşim modunu etkinleştirebilirler. Bu arayüz dokunmatik iletişim gereken durumlar için geliştirilmiştir. Bu arayüz, çevrimiçi oyunlarda (nişancılık veya araba yarışı oyunları gibi) veya işitme engelli kullanıcılar için sesli sinyallerin tekrarlanmasında kullanılabilir.

Dolandırıcılık amaçlı siteler, kullanıcıların dikkatini çekmek ve onları dolandırmak amacıyla titreşim özelliğini kullanabilmektedir. Bu nedenle Mobil Yandex Browser'da Vibration API varsayılan olarak devre dışıdır.

Not. Bu ayar sitelerden bildirim alımında titreşimi etkilemez. Bu tür bildirimlerin gönderilmesi için Web Notifications API arayüzü kullanılır. Browser'da, bildirim alımında titreşim varsayılan olarak etkindir.
Sitelerin titreşimi kullanmasına nasıl izin verilir?
  1.  → Ayarlar öğesine tıklayın.
  2. Sayfayı Gelişmiş bölümüne kadar aşağı kaydırın. Site özelliklerine tıklayın.
  3. Sitelerin titreşim kullanmasına izin ver özelliğini açın.

Yardım'da bilgi bulamadıysanız veya mobil Yandex Browser'da bir sorun yaşıyorsanız lütfen tüm eylemlerinizi adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle, destek uzmanlarımızın sorunu gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.

Not. Yandex servislerinin çalışmasıyla ilgili sorunlar için bu servislerin Destek Ekibi'ne başvurun:
Masaüstü Yandex Browser
Masaüstü Yandex Browser sorunları ile ilgili doğrudan Browser'dan yazın:  → Gelişmiş → Sorun bildir veya form yoluyla.
Mobil uygulama Alisa'lı Yandex
Yandex ana sayfası
Sorunuz Yandex ana sayfası ile ilgili ise (tasarım temasını değiştirme, ana sayfa bloklarını veya servis simgelerini yapılandırma, Yandex Money bulma vb.) formu kullanarak yazın. Yandex ana sayfa hakkında soru seçeneğini seçin.
Yandex Mail
Yandex Mail işleyişi hakkında (reklamları devre dışı bırakma, diğer kutulardan e-posta toplamayı yapılandırma, silinen e-postaları kurtarma, spam'e düşen e-postaları bulma vb.) formu kullanarak yazın.
Arama ve sonuçlar
Arama ve sonuçlar hakkında (arama sonuçlarında sitenin sıralaması, yanlış arama sonuçları vb.) formu kullanarak yazın.